niedziela, 4 października 2015

Bystre oczka ...

Wydawnictwo: Debit

Oprawa: książka całokartonowa
Format: 160 x 160 mm
Liczba stron: 12
Rok wydania: 2015

Cena: 12,90 zł / szt.Zdecydowanie warto rozpalać w dzieciach miłość do literatury już w wieku niemowlęcym oczywiście sięgając po odpowiednie dla takich maluszków publikacje. Myślę, że warta uwagi jest najnowsza, licząca 4 książeczki, seria Bystre oczka stworzona dla 3-miesięcznych dzieciaczków. Do naszego domu trafiły dwa egzemplarze z serii, tj. "Bystre oczka. Kształty" oraz "Bystre oczka. Zwierzęta". 

Jak wskazują tytuły książeczek na kartach każdej z nich znajdują się odpowiednio zwierzaki i kształty. Wszystko to w bardzo wyrazistych kolorach i prostych formach tak aby stymulować wzrok, wzbudzać ciekawość i uczyć świata od najwcześniejszych miesięcy.

Książeczki mają grube kartonowe strony, zaokrąglone rogi, są lekkie i niewielkie – idealne dla małych rączek. Ich autorki Joanna Homel i Iwona Janoszek są terapeutkami dzieci, mamami, jednym słowem specjalistkami od prawidłowego rozwoju najmłodszych.

Książeczki takie jak te idealnie sprawdzają się w roli pierwszej lektury dla niemowląt. Wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie i bez wątpienia mogę polecić je wszystkim, którzy poszukują dla swoich maluszków pierwszych kontrastowych książeczek. Myślę, że ta seria sprawdzi się w tym wypadku rewelacyjnie ;)

Brak komentarzy: