wtorek, 20 października 2015

Bajarz europejski. Seria limitowana

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 242 x 171 mm

Liczba stron: 234

Rok wydania: 2013

Cena: 15,99 zł

"Bajarz europejski" to wyjątkowa publikacja, która przenosi czytelnika w zupełnie inny świat. Na jej kartach znajdują się najpopularniejsze europejskie bajki, baśnie a nawet mity. Niezwykłość książki polega jednak przede wszystkim na eleganckim, kolekcjonerskim wydaniu, które całkiem niedawno zagościło w mojej biblioteczce i z pewnością będzie cieszyć oko i uprzyjemniać całej rodzinie niejeden ponury jesienny wieczór.

W tym niezwykłym zbiorze dzieci przeczytają chociażby francuską bajkę Charlesa Perraulta "Sinobrody", baśń duńską Hansa Christiana Andersena "Królowa śniegu", baśń niemiecką Braci Grimm "Królewna Śnieżka", mit grecki "Puszka Pandory" czy tradycyjną polską bajkę "Pan Twardowski" a także wiele innych niezwykłych historii z różnych zakątków Europy: Włoch, Rosji, Anglii czy Skandynawii. Każdą z nich zdobią fantastyczne, niespotykane dziś masowo, wiekowe ilustracje.

Wydanie to przypomina książki z mojego dzieciństwa a nawet te jeszcze starsze. Przepełnia je niezwykły klimat, który sprawia, że popularne historie stają się wręcz magiczne a przygoda z lekturą na cenę złota. Wizualnie prezentuje się fantastycznie a i treść jest wspaniała. Wszak jest to zbiór 15 klasycznych bajek, które każdy powinien znać, a które ja osobiście bardzo lubię i w końcu bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa. 

Publikacja wydana została w serii limitowanej. Wydano 10000 egzemplarzy z okazji 20-lecia powstania Unii Europejskiej. Każda książka jest więc wyjątkowa i jedyna  w swym rodzaju. Jest naprawdę prawdziwym skarbem dla jej posiadacza ;)


Brak komentarzy: