poniedziałek, 19 października 2015

"99 historii biblijnych" Juliet David

Wydawnictwo: Jedność

Oprawa: twarda

Format: 210 x 210 mm

Liczba stron: 196

Rok wydania: 2015

Kategoria wiekowa: 3 - 6 lat

Cena: 22 zł
Niewątpliwie każdy maluch wychowywany w rodzinie katolickiej od małego powinien mieć kontakt z Biblią, poznawać Boga w prosty i dostosowany do młodego wieku sposób. Pierwszym krokiem ku temu może być chociażby przygoda z książką pt. "99 historii biblijnych".

Jest to dość obszerny zbiór, na który składają się te najpopularniejsze opowieści z Nowego oraz Starego Testamentu. Czytelnik znajdzie w nim charakterystykę ludzi, opisy miejsc i relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Wszystko to opowiedziane językiem dzieci więc zrozumiale i przystępnie.

Książka podzielona została na dwa rozdziały: Nowy Testament i Stary Testament. W prezentowanym egzemplarzu znaleźć można więc historie począwszy od stworzenia świata aż do obietnicy Bożej zwiastującej powrót Jezusa na ziemię. Wydanie jest bardzo solidne. Posiada  bogatą szatę graficzną. Kolorowe ilustracje towarzyszą zaś dzieciom na każdej stronie uprzyjemniając czytanie i poznawanie Boga.

Lektura jest przystępna dla maluchów, język zrozumiały a proste i urocze ilustracje zdobią gruby kredowy papier. Czcionka jest duża a tekstu na każdej ze stron naprawdę niewiele. Takie opracowanie idealnie sprawdzi się więc w roli tej pierwszej lektury wprowadzającej dzieci w świat niezwykłych historii biblijnych.

Moje dzieci bardzo lubią słuchać opowieści zaczerpniętych z Pisma Świętego. Dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa. Co najważniejsze dla nas, rodziców, pomaga kształtować w maluchach ponadczasowe wartości, fundamentalne zasady moralne, etyczne i wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka.

Polecam wydanie bardzo serdecznie szczególnie tym najmłodszym, kilkuletnim dzieciaczkom ;) 

Brak komentarzy: