środa, 14 października 2015

103 zadania

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: miękka

Format: 195 x 265 mm

Liczba stron: 80

Cena: 9,90 zł

Moje dzieci, szczególnie gdy za oknem robi się chłodniej, więcej czasu spędzają przy sowich ulubionych książeczkach - zgadywankach. Dość szybko radzą sobie z ich wypełnieniem po czym proszą o kupno kolejnych. I tym właśnie sposobem publikacje tego typu pojawiają się w naszym domu dość często. Opowiem dlatego dziś o jednej z nich gdyż wydała mi się ona bardzo atrakcyjna.

"103 zadania" to książka, która tak jak wskazuje tytuł, oferuje dzieciom w  wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym aż 103 różnorodne zadania i łamigłówki typu labirynty, odnajdywanie różnic, proste liczenie, pisanie czy rysowanie. Na każdej stronie znajduje się krótkie polecenie a pod nim jedno zadanko dla dziecka.

Cała książeczka jest interesującą propozycją dla maluchów. Rozwija wyobraźnię, uczy i bawi. Dzieci, w ciekawy dla nich sposób, mają okazję poćwiczyć pisanie, umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość. Książeczka jest więc fajnym pomysłem zarówno na naukę jak i zwyczajne przepędzenie nudy. Każde dziecko znajdzie w niej coś co lubi bo wybór jest przecież ogromny a zadania skierowane zarówno do chłopców jak i dziewczynek.

Publikacja spodobała się moim maluchom co stwierdzam obserwując w jakim skupieniu i zainteresowaniu przy niej zasiadają. Widzę, że jest to strzał w dziesiątkę. Zadania są ciekawe a kolorowa grafika przykuwa uwagę. Wszystko jest czytelne i zrozumiałe co jeszcze bardziej zachęca dzieci do spróbowania swoich sił przy rozwiązywaniu poszczególnych zadań.
Polecam, naprawdę opłaca się wspierać rozwój własnych dzieci ;)
Brak komentarzy: