sobota, 26 września 2015

"Przygody Starego Testamentu" / "Jezus spotyka ludzi" Charlotte Thoroe

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Oprawa: twarda
Format: 205 x 300 mm
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 20
Cen: 20 zł / szt.
Moje dzieci, pewnie zresztą jak większość kilkulatków, bardzo entuzjastycznie podchodzą do książeczek, które wymagają spostrzegawczości i wytężenia wzroku co wiąże się z odszukaniem na ilustracjach pewnych ukrytych tam elementów. Ochoczo zasiadły więc do dwóch ciekawych publikacji pt. Przygody Starego Testamentu oraz  

Pierwsza z książek przybliża najmłodszym historie zaczerpnięte ze Starego Testamentu: Niezwykła Arka Noego, Ucieczka przez Morze Czerwone, Mury Jerycha, Dawid i Goliat oraz Jonasz i wielka ryba. W tym wypadku na każdej stronie maluchy mają za zadanie odszukać ukryte tam zwoje papirusu.

Druga z lektur nawiązuje do opowieści z Nowego Testamentu i również zawiera pięć opowieści: Chrzest Jezusa, Jezus zamienia wodę w wino, Przez dach do Jezusa, Jezus opowiada przypowieść o siewcy oraz Jezus i Zacheusz. Tutaj dzieci zamiast zwojów papirusu poszukują na każdej ze stron małego, szarego szopa.

To jednak nie wszystko co oferują najmłodszym prezentowane publikacje. Oprócz bardzo ciekawej i napisanej prostym językiem treści przybliżającej dzieciom popularniejsze historie biblijne czeka na nie jeszcze jedna niespodzianka. Otóż po rozłożeniu kartonowych kart ukazują się nam papirusy z kolorowymi rysunkami. Tuż obok nich jest ich lista z miejscem na wstawienie znaczka „x”. Chodzi o to aby odnaleźć każdy z obrazków na dużej ilustracji a gdy nam się to uda odznaczamy to i poszukujemy kolejnych rzeczy…

Książeczki są dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Zawierają wartościowy tekst przekazany prosto i ciekawie dla dzieci oraz duże kolorowe ilustracje pokazujące ówczesnych mieszkańców, ich codzienność, otoczenie. Bardzo wiele można się więc nauczyć i dowiedzieć patrząc tylko na nie. A jeśli pokusimy się o odszukanie jakichkolwiek zagadkowych obrazków, prześledzimy każdą z ilustracji wielokrotnie. Przy tym osobiście bardzo zachęcam do zabawy całą rodziną. W naszym przypadku bawiliśmy się wspaniale. Maluchy natomiast przy okazji poćwiczyły koncentrację, myślenie logicznie, skupiały uwagę, odkrywały świat poznając Biblię.

Lektury są rewelacyjne, tętnią kolorami i zarówno treść jak i odzwierciedlająca ją ilustracja wzbudzają u najmłodszych duże zainteresowanie. Wydanie jest porządne, kartki grube, rozkładane  a zadania jakie czekają na dzieci wciągające i edukacyjne. Ogólnie bardzo fajnie przyjęły je moje dziewczyny, które zwróciły nawet uwagę na pięknie połyskujące okładki książek. Fajnie sprawdzają się poza domem i gdy powieje nudą i w domu. Zdecydowanie polecam ;)


Brak komentarzy: