poniedziałek, 28 września 2015

Marysia ...Wydawnictwo: Debit

Oprawa: miękka
Format: 220 x 220 mm
Liczba stron: 20
Rok wydania: 2015

Cena: 6,60 zł / szt.
Dzieci z natury są ciekawe świata, chętnie odwiedzają nowe miejsca i uczą się nowych rzeczy. Myślę, że każdy maluch z ochotą poszedłby do ogrodu zoologicznego i cyrku. Te dwa miejsca należą zdecydowanie do tych uwielbianych przez najmłodszych. Jeśli więc chcielibyście pokazać każde z tych miejsc swoim dzieciom jeszcze zanim zobaczą je na żywo proponuję zajrzeć wraz z nimi do książeczek z serii Marysia.

Ta mała, rezolutna dziewczynka w każdej z książeczek przeżywa nową przygodę, odwiedza ciekawe miejsca i wspaniale się w nich bawi. W pierwszej z lektur zabiera dzieci do cyrku. Jakież to niezwykłe miejsce. Wielki namiot, egzotyczne zwierzęta, klauni ta wyjątkowa atmosfera zachwycą nie tylko Marysię. Druga opowieść przeniesie najmłodszych do równie wspaniałego miejsce jakim jest ZOO. Wizyta w ogrodzie zoologiczny jest ciekawą przygodą, podczas której możemy nauczyć się wielu interesujących faktów z życia zwierząt.

Każda z historyjek o Marysi przypomina relację z jakiegoś wydarzenia/dnia. Autorka porusza w nich bardzo zwyczajne tematy, z którymi dzieci mogą się w prosty sposób identyfikować. Dzięki temu cała seria jest bardzo atrakcyjna a przy tym ma niezliczone walory edukacyjne.
Tekstu nie ma tutaj zbyt wiele, za to czcionka jest duża i wyraźna, dzięki czemu z powodzeniem mogą ćwiczyć przy niej czytanie maluchy, które dopiero się tego uczą. Poza tym, ciekawym pomysłem jest umieszczenie u dołu każdej strony z tekstem wyrazów z obrazkami. Dzieci utrwalają w ten sposób ciekawsze słówka, zwroty adekwatne do tematu lektury. Na sąsiednich stornach znajdują się natomiast proste, duże i kolorowe ilustracje uprzyjemniające przygodę z lekturą.
Maluchy z takich właśnie opowieści uczą się jak zachowywać się w danym miejscu lub czego możemy się spodziewać idąc do ZOO/cyrku. W końcu zawsze mogą skorzystać z doświadczenia Marysi i wyciągnąć wnioski z jej przygód. Myślę, że stworzenie takiej właśnie serii było udanym pomysłem i gorąco zachęcam do sięgnięcia po każdy z tytułów;)


Brak komentarzy: