niedziela, 6 września 2015

"Grzybobranie w Zielonym Gaju"

Wydawca gry planszowej: Trefl

Wiek graczy: 4 +

Ilość graczy: 3 - 4 graczy

Czas rozgrywki: 20 - 30 min.

Format opakowania: 260 x 260 x 80 mm

Cena: 42,99 zł

Grzybobranie to gra, w którą chyba każdy grał w czasach dzieciństwa dlatego zrobiłam mały rekonesans i skusiłam się niedawno na jej zakup. Zainteresował mnie pomysł marki Trefl która to zaproponowała grę w nowoczesnym i oryginalnym wydaniu. Zobaczcie sami…

Duże, solidne kartonowe pudło zawiera:

planszę z elementami przestrzennymi
4 kolorowe koszyczki
21 grzybów jadalnych (prawdziwki i maślaki)
5 czerwonych muchomorów
kostkę do gry
krótką instrukcję

Gra jest oczywiście banalnie prosta. Rzucamy kolejno kostką i poruszamy się po trzypoziomowej planszy podążając do mety a po drodze zbieramy grzybki i wykonujemy zadania, które co jakiś czas pojawiają się na polach gry. Jest więc dużo zabawy a emocje towarzyszą graczom właściwie do samego końca rozgrywki.
Zarówno grzybki jak i wiadereczka są wykonane z plastiku. Na planszy natomiast znajdują się maleńkie dziurki, w które wciskamy grzybki i wyruszamy na grzybobranie. Jeden gracz zabiera ze sobą jedno wiaderko i stara się wypełnić je po brzegi jadalnymi grzybami, co nie zawsze się udaje…

Urzekła mnie piękna grafika i trzypoziomowa plansza. Wszystko jest porządnie wykonane, prezentuje się rewelacyjnie a przy tym gra mimo swej prostoty sprawia wszystkim graczom dużo radości. Dzięki możliwości wyboru jednego z dwóch wariantów gry zainteresuje ona zarówno starszego jak i młodszego gracza.
Moje dzieci bardzo polubiły grę w grzybki. Im więcej graczy tym weselej, gramy więc całą rodziną. Jest to jedna z kultowych gier, a że pokazała się w tak ciekawym wydaniu to kolejny powód dla którego gorąco zachęcam do sięgnięcia po nią. Gwarantuję, że już po rozpakowaniu zachwyci każdego malucha. Super pomysł na prezent i zapewnienie dzieciom sensownej rozrywki oraz wspaniała okazja do wspólnej zabawy. Polecam ;)Brak komentarzy: