piątek, 4 września 2015

"Biblia dla dzieci i młodzieży ilustrowana dziełami światowego malarstwa"

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 240 x 172 mm

Liczba stron: 176

Rok wydania: 2011

Cena: 39,99 zł


Biblia bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym domu, w każdym domu powinno być czytane Słowo Boże i wreszcie każdy powinien starać się żyć wedle zasad płynących właśnie z Pisma Świętego. Świat byłby wówczas zupełnie inny… Dziś opowiem o niezwykłej publikacji, prawdziwej perełce zarówno pod względem treści jak i wyglądem wizualnym tj. „Biblia dla dzieci i młodzieży”. Jest to pasjonująca lektura przybliżająca dzieciom historię chrześcijaństwa od Stworzenia świata i człowieka aż do Zmartwychwstania Chrystusa, a wszystko to zilustrowane dziełami światowego malarstwa.

Niewątpliwie każdy katolik od małego powinien zgłębiać tajemnicę Pisma Świętego. Pierwszym krokiem ku temu może być właśnie przygoda z prezentowanym egzemplarzem. Czytelnik znajdzie w nim charakterystykę ludzi, opisy miejsc i relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Wszystko to opowiedziane językiem prostym porywającym zarówno młodszego jak i nieco starszego czytelnika.

Moje dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych. Wszak dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa. Co najważniejsze uczy maluchy ponadczasowych wartości, fundamentalnych zasad moralnych i etycznych. Prezentowany egzemplarz bardzo miło mnie zaskoczył. Wydanie jest solidne, estetyczne i oryginalne. Jego karty zdobią fotografie dzieł znakomitych twórców z całego świata jak np. Michał Anioł, Francesco di Giorgio Martini, Rafael, Mistrz Bertram, Antonio Molinari, Benjamin West czy Andrea del Sarto. Przyznam, że z czymś takim spotkałam się po raz pierwszy zaglądając do Biblii dla dzieci właśnie i jestem pod ogromnym wrażeniem ;)

Biblia w połączeniu ze swoją elegancką szatą graficzną i prostym układem jest idealna dla młodszego czytelnika. Znajduje się w niej, poza samymi opowieściami, mnóstwo ciekawostek opatrzonych hasłem Tajemnice Biblii, wplecionych w tekst.  Przy każdej z opowieści znajduje się także komentarz teologiczny i historyczny. Obok fotografii znajduje się natomiast również wzmianka o tym kto jest jej autorem i co przedstawia. Czcionka jest raczej drobna a tekstu naprawdę sporo. Zdecydowanie zaspokoi ona ciekawość starszych dzieci, które zainteresowane są nie tylko pobieżnymi ale też bardziej szczegółowymi wiadomościami. Niemniej jednak przystępny język pozwala na czytanie tejże Biblii również młodszym dzieciaczkom.

Bardzo się cieszę, że prezentowany egzemplarz trafił w moje ręce. Jego wyjątkowość polega również na tym, że jest to publikacja wydana w serii limitowanej wydanej z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II. Mój egzemplarz opatrzony jest numerem 6894, a łącznie wydano ich 7000. Spieszcie się więc jeżeli chcecie nabyć tę niezwykłą lekturę gdyż na rynku pozostało ich już naprawdę niewiele.

Polecam prezentowaną Biblię nie tylko jako prezent komunijny ale na każdą inną okazję, a nawet bez niej. W tym wydaniu naprawdę warto ;)Brak komentarzy: