środa, 2 września 2015

Angielski bez trudu...Nauka języka angielskiego to dziś wręcz konieczność i zupełna norma w każdej szkole a nawet przedszkolu. W naukę języków zdecydowanie warto inwestować dlatego dziś o ciekawej serii książeczek niezwykle pomocnych w solidnym opanowaniu języka angielskiego pt. 
„Angielski bez trudu”.

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 110 x 170 mm

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2008

Kategoria wiekowa: 13 - 18 lat

Cena: 10 zł 


Pierwsza część tj. „I write in English” to lektura, która pomoże nam w napisaniu najróżniejszej korespondencji. Są w niej przykłady zarówno pocztówek wysyłanych z wakacji jak i listy urzędowe, podania o pracę, ogłoszenia, zaproszenia, korespondencja elektroniczna, stosowane skróty i wiele innych przydatnych w tej kwestii tematów. Każdorazowo zaprezentowano tu kilka różnych form listów dlatego mamy możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb i okoliczności.


Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 110 x 170 mm

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2008

Kategoria wiekowa:

Cena: 10 zł 


Część druga „English Grammar” jak wskazuje tytuł poświęcona jest gramatyce. Z jej pomocą nauczymy się alfabetu, liczb, części mowy, czasów i budowy zdania. Ta ostatnia umiejętność jest szczególnie cenna i jej opanowanie ułatwi bez wątpienia poprawne komunikowanie się w języku angielskim. Zaprezentowano tu wiele różnorodnych przykładów, bardzo praktycznych i życiowych dlatego wiedza jaką kryje ta mała książeczka jest bardzo satysfakcjonująca.


Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 110 x 170 mm

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2008

Kategoria wiekowa: 13 - 18 lat

Cena: 10 zł 


Ostatnia część „I sapek English” to publikacja, która pomaga w opanowaniu poprawnej wymowy angielskich słówek. W tym przypadku uporządkowano słówka tematycznie. Są opisy osób, miejsc, tematy związane z pracą, podróżą, nauką czy zakupami. Najfajniejsze jest to, że zastosowane są one w kontekście zdania. Ucząc się słówka uczymy się od razu tego jak go użyć. Ponadto oprócz zapisu angielskiego i przetłumaczenia go na język polski mamy w tym wypadku również pokazane w jaki sposób przeczytać dane wyrażenie/hasło.


Cała seria adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimanzjalnych, studentów a także wszystkich tych, którzy pragną nadrobić zaległości w nauce języka angielskiego, podszkolić się w mowie, piśmie oraz gramatyce. Książki w kompleksowy sposób pomagają opanować język a z racji sensownych, praktycznych przykładów przyswajamy bardzo przydatną wiedzę. Warto wspomnieć też o przyjemnej dla oka i porządkującej informacje szacie graficznej. W takim zestawieniu nauka jest bardziej wydajna i owocna. Myślę, że bez wahania mogę polecić wam całą tę serię dlatego też odsyłam szybciutko na stronę wydawnictwa gdyż w tej chwili jest ona w fajnej promocji ;)Brak komentarzy: