poniedziałek, 17 sierpnia 2015

"Z Biblią przez cały rok. Opowieści dla dzieci" Wacław Oszajca SJ

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Oprawa: twarda

Format: 147 x 190 mm

Rok wydania:

Liczba stron: 476

Cena: 33,90 zł


Słowo Boże powinno być obecne w każdym domu. Każde dziecko powinno mieć możliwość poznawania Boga od najmłodszych lat, w sposób dla niego zrozumiały i ciekawy. Na rynku, można znaleźć sporo różnych wersji Biblii dla najmłodszych. Często zastanawiacie się pewnie czym one się różnią, którą wybrać, która będzie odpowiednia? Bardzo spodobała mi się Biblia napisana dla dzieci przez Ojca Wacława Oszajca, poety i publicysty, pt. „Z Biblią przez cały rok. Opowieści dla dzieci”.

Jej wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że na kartach lektury znajdują się piękne opowieści na każdy dzień roku. Mamy w domu podobne książeczki z bajkami na każdy dzień roku, teraz wieczorne czytanie wzbogacimy również o jedną opowieść biblijną, z czego niezmiernie się cieszę. Czytelnik znajdzie w niej charakterystykę ludzi, opisy miejsc, relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Znajdzie też szereg fundamentalnych zasad, wartości, które powinny stanowić nieodłączny element życia wszystkich chrześcijan.

Książka podzielona została na dwanaście rozdziałów odpowiadających dwunastu miesiącom a te z kolei na poszczególne ich dni. Nowy Testament: Styczeń – Dzieciństwo Pana Jezusa, Luty – Jezus i Dwunastu, Marzec – Chleb dający życie, Kwiecień – Pan zmartwychwstał, Maj – Dzieje Piotra, Czerwiec – Dzieje Pawła; Stary Testament: Lipiec – Bóg jest Ojcem wszystkiego, Sierpień – Bóg ratuje rodzinie Izraela, Wrzesień – Moc od Boga, Październik – Dzieje Absaloma, Listopad – Dzieje Jonasza, Grudzień – Królowa Estera.

Prezentowany egzemplarz bardzo miło mnie zaskoczył. Wydanie jest solidne i estetyczne. Posiada przy tym bogatą i typowo dziecięcą szatę graficzną. Publikacja włącznie ze swoim podziałem na kolejne dni roku jest zrozumiała i przystępna. Czcionka jest raczej duża a tekstu niewiele, jedna storna to jedna historia, więc wydaje mi się, że jej odbiorcami będą raczej dzieci młodsze, których taka forma zachęci do poznawania Boga i odkrywania tajemnic Pisma Świętego.

Moje dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych. Wszak dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa szczególnie gdy napisane są w sposób dostosowany do ich wieku, ciekawie i pięknie. Opowieści, które zapisane w Biblii wywarły wpływ na obecny wizerunek świata dlatego dzieje chrześcijaństwa i historię zbawienia niewątpliwie warto przybliżać dzieciom już od najmłodszych lat. Wspaniałym pomysłem jest w tym wypadku właśnie ta książka. Polecam do czytania wspólnie z dziećmi oraz jako wartościowy prezent nie tylko z okazji I Komunii ale również na każdą inną okoliczność, a nawet bez niej ;)Brak komentarzy: