sobota, 15 sierpnia 2015

Szkolna wyprawka...

... czyli co warto kupić dziecku na start oczywiście poza podręcznikami i innymi niezbędnymi przyborami szkolnymi ;)

Każdy rodzic ma jakieś swoje typy, ja stawiam na takie oto książki:

"Encyklopedia polskiego ucznia" 

Cenny przewodnik po zawiłych ścieżkach wiedzy o świecie.
Zawiera informacje z zakresu geografii, astronomii, biologii, fizyki, chemii i historii, przedstawia fakty z dziejów sztuki, muzyki i literatury, informuje o zdobyczach techniki i nauki, odkryciach i wynalazkach, przybliża sylwetki sławnych ludzi.
Powstawał z myślą o konkretnym odbiorcy – młodym Polaku, dlatego w tym uniwersalnym kompendium szczególnie wiele miejsca poświęcono dziejom i pozycji Polski w świecie, rodzimej geografii, dokonaniom naszych rodaków.
Wyczerpujące informacje uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny.
Encyklopedia może stać się atrakcyjną pomocą dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. 

"Szkolny słownik ortograficzny + dyktanda"

 Książka składa się z trzech części: poradnika, słownika oraz dyktand. Zwięzłe, jasno sformułowane reguły oraz przejrzysty układ i odpowiedni dobór słownictwa uwzględniający wiek dziecka, gwarantują skuteczną naukę. Ortografia nie musi być trudna!

"Ilustrowany słownik angielsko - polski"

 Słownik przeznaczony dla uczniów pierwszego cyklu nauczania (klasy I-III). Zebrane w 26 tematach słownictwo (łącznie około 1000 słów i zwrotów) i konstrukcje zdaniowe stanowią solidną podstawę nauki języka. Dwustronicowe barwne plansze, wierszyki i scenki komiksowe ułatwiają kojarzenie i zapamiętywanie słówek. Wszystkie słówka zostały przetłumaczone i opatrzone zapisem poprawnej wymowy. 

"Dookoła świata. Ilustrowany Atlas Świata dla dzieci" 

 Czy wiesz, że…
Krzysztof Kolumb nie był pierwszym Europejczykiem, który dotarł do wybrzeża Ameryki. Przed nim uczynili to Wikingowie, którzy dotarli na wyspę Nowa Funlandia co najmniej 400 lat wcześniej. Świadczą o tym szczątki wioski Wikingów, odkryte w 1960 roku przez norweskich archeologów…

Ciekawostki…
Cywilizacja Majów była już w okresie schyłku, kiedy Hiszpanie dotarli do Ameryki. Nieznane są dokładne przyczyny tego stanu rzeczy, ale przypuszcza się, że techniki upraw opanowane przez Majów, nie były dostatecznie rozwinięte, aby wyżywić stale rosnącą liczbę ludności. Prawdopodobnie to było przyczyną klęsk głodu, a w konsekwencji również wojen i migracji.
Ilustrowany atlas świata dla dzieci Dookoła świata to:
Informacje
Ciekawostki
Geo…Quiz!
Mapy gospodarcze
Mapy fizyczne
A także wielki plakat z mapą polityczną świata! 

"Polska. Szkolna encyklopedia przyrodniczo-krajoznawcza"

 Polska. Szkolna encyklopedia przyrodniczo-krajoznawcza
to wszystko, co dziecko powinno wiedzieć o swojej ojczyźnie:

* warunki naturalne, klimat, granice,
- podział administracyjny państwa, mieszkańcy, gospodarka
* rośliny i zwierzęta, ochrona przyrody
- najważniejsze regiony, miasta i miejsca, skarby kultury

- barwne ilustracje i fotografie, mapy, schematy
- aktualne informacje oraz liczne ciekawostki

Książka może być pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Wybrane zagadnienia mogą być wykorzystywane podczas zajęć z dziećmi. Mogą stanowić inspirację danego tematu, pomoc w uporządkowaniu nabywanych przez uczniów wiedzy i umiejętności oraz źródło wiadomości i ciekawostek.

Może być również przewodnikiem podczas domowej podróży po Polsce w długie jesienne i zimowe wieczory oraz praktyczną pomocą w zaprojektowaniu wakacyjnych wędrówek.

"Historia świata w faktach i datach" 

Przedstawiamy książkę idealną dla wszystkich młodych miłośników historii i sekretów przeszłości. W zrozumiały i wciągający sposób opowiada o tym, jak wyglądały początki ludzkości; o tym, jak rodziły się i upadały imperia; o krajach osiągających szczyt potęgi pod rządami mądrych i przewidujących władców, a także o tych, które traciły pozycję na skutek lekkomyślnych i nieudolnych rządów; o wyniszczających wojnach i bohaterskich bitwach; o wędrówkach i podróżach, które prowadziły do odkrywania coraz to nowych miejsc na Ziemi; o tym, jak wyglądał dawniej świat i jak się zmieniał; wreszcie o ludzkiej ciekawości, która od zawsze była, jest i będzie motorem wszystkich działań człowieka. Ta książka to pasjonująca lektura, pełna zdjęć i ilustracji, a do tego źródło wiedzy, którą młody czytelnik przyswoi sobie, nawet nie wiedząc, kiedy to się stało. Pokaże ona bez żadnej wątpliwości, jak ciekawą nauką jest historia.

 

 

Opisy książek pochodzą bezpośrednio ze stron wydawnictw. Recenzja każdej z nich znajduje się na moim blogu. U nas te tytuły sprawdzają się rewelacyjnie i zdecydowanie warto w nie zainwestować ;)

Brak komentarzy: