poniedziałek, 24 sierpnia 2015

"Mój Kucyk Pony - Przyjaźń to magia, tom 2" Heather Nuhfer

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Format: 170 x 260 mm

Liczba stron: 96

Seria: Kucyk Pony komiks

Rok wydania: 2015

Cena: 26,99 zł


Fanów serialu „My Little Pony” z pewnością ucieszyła wiadomość, że na polskim rynku pojawił się niedawno pierwszy komiks z przygodami ich ulubieńców. Moje dziewczyny przyjęły go bardzo pozytywnie dlatego gdy tylko ukazał się tom 2 bez wahania sięgnęłyśmy i po niego.

Podobnie jak w pierwszej części na wstępie czytelnik poznaje wszystkich bohaterów czyli sześć koników (Twilight Sparkle, Rarity, Fluttershy, Applejack, Pinkie Pie, Rainbow Dash), małego smoka (Spike), Księżniczkę Lunę, władczynię magicznej krainy Equestrii Kiężniczkę Celestię a także Znaczkową Ligę (Sweetie Belle, Apple Bloom, Scootaloo). W tym miejscu znajdziemy ilustrację każdej z wymienionych postaci, jej imię oraz króciutką charakterystykę. Fajnie, bo w końcu nie każdy musi od razu wiedzieć kto jest kim.

W dalszej części przechodzimy do lektury komiksu. A tu już od samego początku dużo się dzieje. Kucyki od kilku dni a w właściwie nocy nie mogą spać. Dręczą je okropne koszmary a gdy orientują się, że to nie przypadek sytuacja staje się bardzo niebezpieczna. Jakieś mroczne moce porywają Rarity i trzeba prosić o pomoc w jej ocaleniu Księżniczkę Lunę. Kucyki wspólnie wyruszają w kolejną misję ratunkową, tym razem aż na księżyc…

Komiks jest ogólnie ciekawy i warty uwagi. Na rysunki patrzy się przyjemnie, choć odrobinę gryzą się z cukierkową i obsypaną brokatem okładką. Historyjka jest szalona, czasem zabawna, czasem niebezpieczna. Ważne, że akcja toczy się szybko i całość czyta się przyjemnie. Na pewno zachwyci dziewczynki (powiedzmy szkoły podstawowej), wątpię jednak, że młodzież oraz dorośli, jak to sugeruje wydawca, będą masowo sięgać po tę lekturę.


Wydanie jest solidne, kolorowe i przyciąga wzrok, szczególnie dzieciaczków. Moje córki są komiksem zachwycone i z niecierpliwością czekają na kolejne tytuły. Choć rzadko sięgamy po komiksy ta seria naprawdę robi wrażenie. Polecam ;)Brak komentarzy: