środa, 26 sierpnia 2015

"Mój Anioł Stróż" / "Moi przyjaciele" Emanuela Signorini, Carla Malerba

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Liczba stron: 8

Format: 190 x 185 mm

Oprawa: tkanina

Cena: 16,92 zł / szt.Czym kierowaliście się kupując swojemu maluszkowi pierwszą w życiu książeczkę? Były to walory estetyczne czy może skupialiście się na treści? Gdy dziecko zaczyna chwytać rączkami różne rzeczy, interesuje się wszystkim dookoła, podsuwamy mu wówczas właśnie pierwsze, najczęściej kartonowe książeczki. Bardzo ciekawą alternatywą mogą być mięciutkie i delikatne książeczki wykonane z tkanin. Na polskim rynku ukazały się ostatnio w serii z aniołkiem dwie takie urocze publikacje. Pierwsza z nich nosi tytuł "Mój Anioł Stróż" druga natomiast  
"Moi przyjaciele".

Obie lektury wykonano z materiału (100% poliestru). Gdy więc się zabrudzą, a o to nietrudno gdy trafiają w rączki maluszków, można je z powodzeniem wyprać ręcznie. Bez obaw kolorki nie bledną – sprawdziłam i to ;) Atrakcją dla dzieci są również delikatnie szeleszczące okładki i mięciutkie kolorowe wnętrze. Jeśli chodzi natomiast o ilustracje, to są one przepełnione żywymi kolorami, ciepłe a zarazem zrozumiałe. Obie książeczki są króciutkie. W każdej znaleźć można zaledwie trzy strony z tekstem, który może być dla starszego już malucha formą modlitwy do Anioła Stróża bądź  za przyjaciół.

Książeczki z powodzeniem sprawdzą się u najmłodszych dzieciaczków, które samodzielnie będą mogły je oglądać a my rodzice nie będziemy musieli martwic się, że porwą czy pogniotą karteczki. Przy tym są bezpieczne i posiadają konieczne atesty. Myślę, że są też dobrymi „usypiaczami” gdyż poza tym, że możemy je czytać dzieciom, oglądać z nimi obrazki to jeszcze mogą służyć jako przytulanki co czyni je po prostu uniwersalnymi. Obie łączą w sobie zabawę z nauką i poznawaniem świata. Nam bardzo przypadły do gustu tak więc polecamy serdecznie, tym bardziej, że często idąc z wizytą do noworodka szukamy oryginalnego i ciekawego prezentu. Uwierzcie mi taka książeczka na pewno będzie zaliczana do tych trafionych i przydatnych podarków a maluch sięgnie po nią nie raz ;)

W serii „Z aniołkiem” ukazały się ponadto dwa inne tytuły: „Moja rodzina” oraz „Zwierzęta i natura”.Brak komentarzy: