piątek, 28 sierpnia 2015

"Mały Przewodnik Katolicki"Kupujecie swoim dzieciom pisemka? Ja ostatnio dość często. Na bazie tego doświadczenie opowiem dziś o naprawdę fajnym czasopiśmie dla dzieci pt. „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest to miesięcznik, w którym najmłodsi znajdą masę wartościowej treści, wyjaśnienie niedzielnych ewangelii, opowiadania, praktyczne ciekawostki, atrakcyjne zabawy i konkursy.

Mały Przewodnik Katolicki nr 06/2015

Wydawca czasopisma: Święty Wojciech

Cena: 5,90 zł 

Nr 6  przybliżał dzieciom obchodzone w czerwcu święta i ważniejsze daty takie jak Dzień Dziecka, setna rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego, Boże Ciało, Dzień Ojca i równie długo wyczekiwany koniec roku szkolnego. Są w nim też opowiadania, objaśnienia 4 czerwcowych ewangelii, recenzje kilku interesujących książeczek dla dzieci, przepis na pyszny deser, wskazówki na rozpoczęcie sezonu rowerowego, ciekawostki przyrodnicze i chociażby zajmujące łamigłówki. Do pisemka dołączono również 6 kart z kolekcji Wojownicy Boga.Mały Przewodnik Katolicki nr 07-08/2015

Wydawca czasopisma: Święty Wojciech

Cena: 7,90 zł 

Wakacyjny numer 7-8 to kolejna gratka dla dzieciaczków. Znalazły się w nim wzmianki o takich datach jak Dzień bez Telefonu Komórkowego, Dzień Włóczykija, Świętego Krzysztofa, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Lotnictwa Polskiego. Czasopismo zawiera ciekawe opowiadania, wyjaśnienie kolejnych 9 niedzielnych ewangelii, kilka wskazówek jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak rozłożyć namiot, recenzje interesujących książeczek dla dzieci, przepis na smaczny deser i masę łamigłówek do rozwiązania. Dodatkowo do gazetki dołączono kolejne 6 kart z kolekcji Wojownicy Boga, planszę do gry oraz płytę CD  z widowiskiem dla dzieci pt. „Święty Jan Paweł II”.„Mały Przewodnik Katolicki” to czasopismo, które w przystępny i ciekawy dla dzieci sposób opowiada o Bogu, o wartościach chrześcijańskich, pokazuje maluchom piękno otaczającego je świata, bawi i uczy. Nie ma w nim miejsca na przemoc a w zamian za to kształtuje w dzieciach właściwe relacje rodzinne i koleżeńskie. Uwagę przyciągają kolorowe i zabawne ilustracje i ogólnie przyjemna dla oka szata graficzna.

Moje dziewczyny chętnie sięgnęły po każdy z numerów. O ile młodsza oglądała tylko obrazki o tyle starsza chętnie czytała i rozwiązywała zadanka. Widać, że pisemko przypadło im do gustu co ogromnie mnie cieszy. Jest niedrogie a naprawdę bardzo dużo w nim moralizującej dzieciaczki treści. Zdecydowanie polecam ;)


Brak komentarzy: