piątek, 14 sierpnia 2015

"Encyklopedia polskiego ucznia"

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: zintegrowana

Format: 215 x 290 mm

Liczba stron: 264

Rok wydania: 2015

Cena: 29,99 zł
Już niebawem zadzwoni pierwszy dzwonek a wraz z nim w szkole pojawią się uczniowie. Jest to więc dobry moment by pomyśleć o skompletowaniu naszym dzieciom przydatnej wyprawki szkolnej. Myślę, że tym nieco starszym w zdobywaniu wiedzy, odrabianiu zadań domowych czy powtarzaniu materiału bardzo pomocna okaże się „Encyklopedia polskiego ucznia”. Jest to bardzo obszerna publikacja poruszająca różnorodną tematykę w kilku rozdziałach: Wszechświat, Planeta Ziemia, Życie na Ziemi, Świat roślin, Świat zwierząt, Człowiek, Dzieje, Społeczeństwo, Kultura, Materia i podstawowe zjawiska fizyczne, Odkrycia, wynalazki, technologie po Państwa i kontynenty.

Zakres wiadomości jakie kryje prezentowana encyklopedia jest jak widać bardzo szeroki. Co równie ważne informacje nie są ogólnikowe czy hasłowe, wręcz przeciwnie. Tekstu jest dużo a wiadomości jak dla uczniów starszych klas podstawowych czy nawet gimnazjalistów raczej wyczerpujące i zdecydowanie wychodzą poza szkolne ramy programowe.
Ciekawym elementem lektury są niezliczone ilustracje, fotografie, tabele, wykresy oraz mapy niewątpliwie uprzyjemniające czytanie i zapamiętywanie faktów, pomagające w zrozumieniu i przyswojeniu wiadomości.

Zaglądając do publikacji dzieci dowiedzą się np. jak powstał świat w którym dziś żyjemy, jakie zamieszkują go zwierzęta, jaka roślinność jest specyficzna dla danego klimatu, poznają budowę ciała ludzkiego, przeczytają o nowych technologiach, wielkich maszynach, odkryciach, różnych kulturach i religiach. A, że jest to książka adresowana przede wszystkim do polskiego ucznia, sporo miejsca poświęcono w niej na charakterystykę naszego kraju, co niezmiernie cieszy i wyróżnia jednocześnie lekturę wśród innych dostępnych na rynku. Naprawdę trudno jest wspomnieć o wszystkim co kryje ta wspaniała encyklopedia. Niemniej jednak wiem na pewno, że moje dzieci nie raz sięgną po nią w poszukiwaniu cennych wiadomości.

Układ lektury, cała szata graficzna i podział są tak przystępne i klarowne, że wręcz zachęcają do pogłębiania wiedzy jaką kryje. Pamiętajmy, że książka ta będzie ją dostarczać nie tylko przez jeden rok szkolny lecz przez wiele długich lat nauki i nie tylko. Myślę więc, że taka inwestycja po prostu się opłaca. Polecam ;)Brak komentarzy: