niedziela, 16 sierpnia 2015

"Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny" Marcelina Grabowska-Piątek

 Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 290 x 210 mm

Liczba stron: 116

Rok wydania: 2015

Kategoria wiekowa: 7 - 12 lat

Cena: 24,99 zł
Od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszy się oryginalna, wykonana własnoręcznie biżuteria. Dla każdej małej damy jest to okazja do wykazania się kreatywnością a samodzielnie stworzona bransoletka czy naszyjnik zawsze cieszą i są dumą małego twórcy. Gdy jednak brakuje inspiracji źródłem pomysłów może stać się fajna książka, jak chociażby ta po którą sięgnęłam wraz z moimi córkami, pt. „Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny”.

Już sama okładka publikacji przyciąga wzrok kolorową i różnorodną biżuterią. W środku natomiast zaskakuje oryginalnymi i naprawdę ciekawymi pomysłami. Są tu naszyjniki, kolczyki, bransoletki, broszki, opaski na włosy, pierścionki i spinki do włosów. Wszystko to wykonane z różnorodnych materiałów takich jak korek, dekoracyjne papierowe serwetki, kolorowe tasiemki, nici, gumki, metalowe podkładki, drut, filc, guziki czy cekiny. Są to głównie rzeczy, które każdy z nas ma w domu i nawet nie wie, że można z nich wyczarować takie cudeńka.

Układ lektury jest bardzo prosty i przejrzysty. Zazwyczaj na jednej stronie znajduje się projekt do zrealizowania, który uwzględnia spis materiałów (opatrzony także ich fotografią) oraz wykonanie krok po kroku wraz ze zdjęciami poszczególnych etapów pracy. Na sąsiedniej stronie znajduje się gotowa fotka biżuterii zaprezentowana na małej modelce, tuż obok natomiast czas wykonania oraz stopień trudności.

W książce znalazłam wiele pomysłów ale i wiele stylów. Myślę, że każda mała dama znajdzie tu coś dla siebie. Projekty nie są jakoś specjalnie skomplikowane, raczej czasochłonne, ale za to po wykonaniu rezultat naszej pracy prezentuje się bardzo uroczo. Można z nich stworzyć niepowtarzalną biżuterię na każdą okazję i w każdym kolorze. Wystarczy odrobina chęci, wyobraźni i uważne śledzenie wskazówek autorki. Moje dziewczyny uwielbiają takie twórcze zabawy, toteż ich entuzjazm na widok tej książeczki wcale mnie nie zdziwił. Na pewno spędzimy przy niej wspólnie wiele czasu projektując uroczą i niepowtarzalną biżuterię. Szczerze polecam ;)


 


Brak komentarzy: