środa, 12 sierpnia 2015

"Album Wojownicy Boga"

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Oprawa: miękka

Format: 295 x 210 mm

Liczba stron: 14

Rok wydania: 2015

Cena: 10 zł
Kolekcjonowaliście kiedyś karty a może naklejki, które trzeba było wklejać do specjalnego albumu? Zauważyłam, że ostatnio takie formy zabawy wracają do łask. Moje dziewczynki jak do tej pory tylko wspominały, że ktoś w szkole zbiera, kolekcjonuje karty ale same jakoś raczej nie bardzo się w to angażowały. Wiem, że jest to fajna zabawa więc postanowiłam zachęcić je do tego tak aby same mogły się o tym przekonać. Zdecydowałam się na „Album Wojownicy Boga”, który wraz z kolekcją 52 kart przygotowała redakcja Małego Przewodnika Katolickiego.

W albumie znajdują się 52 miejsca, które należy uzupełnić naklejkami tytułowych Wojowników Boga. Chodzi tu o postaci znane dzieciom z różnorodnych opowieści biblijnych Starego i Nowego Testamentu. Jest między innymi Józef, Maryja, Mojżesz, Abraham, Noe, Jozue, Dawid, Estera czy Maria Magdalena. Przy każdym z bohaterów znajduje się pytanie bądź zadanie, które dziecko może wykonać samodzielnie bądź z rodzicami. Co ciekawe każda z kart oznaczona jest siglami biblijnymi, które kierują jednocześnie do odpowiedniego miejsca i wersetów Biblii. To z kolei zachęca maluchy do sięgania po Pismo Święte, do jego czytania i poznawania sylwetek ludzi, których historię tam zapisano.

Zauważyłam, że moje dzieci zainteresowała taka forma zabawy. Teraz musimy postarać się jeszcze o karty. Można je kupić pojedynczo chociażby bezpośrednio na stronie Wydawnictwa Święty Wojciech po 1 zł za kartę. Dołączone są również (po 6 sztuk) do kolejnych numerów czasopisma Mały Przewodnik Katolicki.

Moim zdaniem jest to fajny pomysł zarówno na zabawę jak i wartościową naukę. Kartami można grać, wymieniać się a zdobycie nowej zawsze sprawia ogromną frajdę. Poza tym poprzez zadania znajdujące się w albumie dzieci odkrywają tajemnice Pisma Świętego, poznają ludzi i ich niezwykłe historie a przez to samego Boga. Polecam ;)Brak komentarzy: