czwartek, 13 sierpnia 2015

"50 prac ręcznych na lato" Marcelina Grabowska-Piątek

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 290 x 210 mm

Liczba stron: 118

Rok wydania: 2014

Cena: 25,99 złLato w pełni. Upały sprawiają natomiast, że przez większą część dnia szukamy schronienia w cieniu lub domowym zaciszu. Żeby jednak miło spędzić i ten czas, a jednocześnie aby nasze dzieci nie nudziły się zbytnio, zachęcam je do malowania, wycinania, klejenia i innych tego typu zabaw. Dla osób szukających takich właśnie inspiracji polecam świetną publikację idealną wręcz na lato pt.  
"50 prac ręcznych na lato".

Dzieci znajdą w niej, jak wskazuje tytuł, aż 50 ciekawych projektów prac powiązanych tematycznie ze słonecznym latem. Dowiedzą się np. jak zrobić pływającą łódkę, wiszącą ozdobę z kwiatów, zegar słoneczny, wachlarz, wesołe rurki do napojów, pudełko w kształcie żółwia, lampion w kształcie motyla czy smoka ziejącego ogniem. Propozycje są bardzo różnorodne a ze względu na raczej proste ich wykonanie i rewelacyjne efekty końcowe bardzo podobają się dzieciom.

Na wstępie książki najmłodsi znajdą spis wszystkich pomysłów posegregowanych w kilku rozdziałach: Zabawki, Ozdoby domu i ogrodu, Akcesoria, Pudełka i pocztówki.
Dalej przechodzimy już do przeróżnych, dokładnie opisanych, projektów plastycznych. Autorka instruuje dzieci krok po kroku jak wykonać daną pracę, tak że wszystko jest jasne i zrozumiałe. Przykładowy projekt wygląda w ten sposób, że na jednej stornie znajdujemy informację co robimy i jakie materiały będą nam do tego potrzebne. Oprócz ich listy jest również fotografia. Dalej przechodzimy do wykonania. W kilku krokach dowiadujemy się jak tworzyć nasze dzieło. Każdy etap pracy oprócz instrukcji słownej wsparty jest także fotografiami. Stronę sąsiednią naszego projektu stanowi fotografia gotowej pracy ze wskazaniem jaki jest czas jej wykonania oraz stopień trudności.

Projekty są bardzo pomysłowe a co ciekawe nawet te bardzo proste w efekcie końcowym prezentują się naprawdę imponująco. Najważniejsze, że przy ich realizacji nie potrzebne są jakieś nadzwyczajne zdolności artystyczne, wystarczą chęci do pracy, odrobina cierpliwości i zamiłowanie do tworzenia. Niektóre pomysły są na tyle proste, że nawet przedszkolaki mogą z powodzeniem zasiąść do ich wykonania. Inne natomiast wymagają większego zaangażowania i dbałości o szczegóły lub zwyczajnie pomocy rodziców. Fajnie, bo dzięki temu cała rodzina może z jednej publikacji wybrać coś adekwatnego do własnych zainteresowań i wieku. Na pewno przy takiej lekturze nudzić się nie można. Polecam ją więc wszystkim, którym czasami brakuje już pomysłów na oryginalne i ciekawe spędzenie czasu z dziećmi i to nie tylko latem ;)


 


Brak komentarzy: