piątek, 21 sierpnia 2015

"365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada..."

Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: twarda

Format: 290 x 205 mm

Liczba stron: 376

Rok wydania: 2009

Kategoria wiekowa: 3+

Cena: 33,22 zł


Codzienne czytanie to zupełna norma w naszym domu. Czasem jednak gdy dzieci po raz kolejny proszą o przeczytanie bajki, którą i ja i one znamy już na pamięć, staram się dla równowagi sięgać również po zupełnie nieznane nam historyjki. Fajnie sprawdziła się w tym przypadku obszerna publikacja gwarantująca dzieciaczkom codziennie inną opowiastkę pt.  „365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada… Historyjki na dobry sen”.

Jak wskazuje tytuł bajek jest w niej bez liku a dokładniej 365 czyli tyle samo ile dni w roku. Bajki są ponumerowane a na jednej stronie znajduje się dokładnie jedna opowieść. Są one napisane w różnym stylu gdyż stworzone zostały przez kilku różnych autorów jak np. Irenę Landau, Dorotę Skwark, Urszulę Kozłowską czy Marcina Przewoźniaka. Ich treść jest bardzo różnorodna, są bajki o smokach, zwierzętach, królach, królewnach, rycerzach, krasnoludkach, czarodziejach, wróżkach i wielu wielu innych bardziej lub mniej bajkowych postaciach. Każda historia jest zupełnie inna i nie nawiązuje w żaden sposób do poprzedniej. Bajki natomiast nie są długie, opowiedziane prostym i przystępnym językiem. Dzieci mogą więc z powodzeniem czytać je same o ile oczywiście potrafią, ale można też czytać je maluchom chociażby przed snem, tak jak ma to miejsce w naszym przypadku. Na sięgnięcie bowiem po tak króciutką bajeczkę zawsze znajdzie się chwila. Dzięki temu przez cały rok możemy systematycznie czytać dzieciom i co ważne codziennie inną opowiastkę, poruszającą przy tym bardzo życiowe i przyziemne tematy, które dla najmłodszych są bardzo ważne. 

Bardzo spodobało mi się piękne wydanie książki. Jest pełna kolorowych, zabawnych i ciepłych ilustracji, które pomogą w zrozumieniu treści ale i rozbudzą w najmłodszych wyobraźnię pomagając wczuć się w opisywaną sytuację. Bajki kończą się najczęściej jakimś morałem a dzięki takiemu połączeniu maluchy mają zagwarantowaną dobrą zabawę w którą wpleciono rewelacyjnie walory wychowawcze i edukacyjne. 

Myślę, że taka lektura będzie przepięknym prezentem dla każdego dziecka, zachęci do regularnego czytania i dostarczy maluchom masę radości. Bajeczki są naprawdę fajne i nie sposób ich nie polubić. Ich duża ilość oraz różnorodność nie pozwolą nawet na odrobinę nudy i monotonii. Polecam ;)
Brak komentarzy: