wtorek, 7 lipca 2015

"Wiersze dla dzieci" Julian Tuwim

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 112
Rok wydania: 2012

Cena: 15,99 złWielbicieli twórczości Juliana Tuwima (1894 – 1953) z pewnością zainteresuje publikacja, na kartach której znalazł się pełen wybór wierszy tego znakomitego poety, nosząca tytuł „Wiersze dla dzieci”. Jest to niewielkich rozmiarów książeczka, która kryje jakże wielkie arcydzieła zaliczane dziś do kanonu klasyki polskiej literatury dziecięcej. Dzięki takiemu zestawieniu w jednym tylko miejscu przeczytamy takie utwory jak chociażby Okulary, Rzepka, Lokomotywa, Bambo, Zosia Samosia, Abecadło czy Bajka o rybaku i złotej rybce.
Trudno w tym miejscu nie sięgnąć wspomnieniami do dzieciństwa, wszak to właśnie między innymi takie opowiastki rodzice czytali mi umilając wolny czas. Dziś to ja, dzięki tej pięknej książce mam tę przyjemność aby przeczytać je swoim maluchom i obserwować na ich buźkach promienne uśmiechy.

Wydanie jest kolorowe, pełne zabawnych ilustracji wspaniale oddających humorystyczny charakter utworów Tuwima. Troszkę szkoda, że oprawa książki jest miękka. Wiem już dziś, że często będziemy po nią sięgać i za jakiś czas może nie wyglądać już tak atrakcyjnie jak obecnie.

Wierszy poety nie sposób nie lubić. Są wesołe, melodyjne, a ich czytanie to czysta przyjemność. W tak obszernym zbiorze nie trudno się więc zatracić i w towarzystwie tuwimowskich bohaterów spędzić wiele miłych chwil.

Książka z poezją Juliana Tuwima powinna znaleźć się z pewnością w biblioteczce każdego polskiego domu. Dzieciom na pewno spodobają się rytmiczne i pełne energii wiersze poety, a gdy podrosną będą one idealnym narzędziem do nauki czytania, do czego zachęca w książce duża i czytelna czcionka. Prezentowany zbiór wierszy jest moim zdaniem idealnym pomysłem na prezent, który ucieszy jednocześnie dziecko jak i jego rodzica. Polecam wszystkim tę wspaniałą lekturę.
Brak komentarzy: