sobota, 11 lipca 2015

Widzę to / Czarne czy Białe / Wiem wszystko

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: książka całokartonowa
Format: 155 x 145 mm
Liczba stron: 8
Rok wydania: 2015

Cena: 3,99/szt. 

Dziś króciutko, bo i książeczki, o których tym razem, są malutkie i zdawałoby się takie niepozorne. Serie Widzę to, Czarne czy białe i Wiem wszystko, bo o nich mowa, zachwycają swoją prostotą i minimalizmem. Pierwsza z nich skierowana jest do niemowląt od 3. miesiąca życia. Do nich właśnie adresowane są tytuły Kółeczka oraz Kwadraty . Pozostałe serie skierowane są do dzieci powyżej 1. roku życia. Czarne czy Białe: Podróże, Zwierzęta, Osoby, Rzeczy;  
Wiem wszystko: Niebieska Książeczka, Pomarańczowa Książeczka, Fioletowa Książeczka, Żółta Książeczka, Czerwona Książeczka, Różowa Książeczka, Zielona Książeczka.  
Publikacje tego typu ćwiczą u maluszków koncentrację, pomagają poznawać otaczający je świat, uczą kolorów, kształtów i przede wszystkim oswajają z książką. Warto zachęcić dzieciaczki do ich oglądania i pokazać, że mogą być one elementem ciekawej i odkrywczej zabawy. A, że kartonówki te nie są duże i przy okazji lekkie, maluchy nie powinny mieć problemów z utrzymaniem ich w rączkach i z pewnością pokuszą się chociażby o próbę samodzielnego przewrócenia kartonowych stron, które dla bezpieczeństwa mają zaokrąglone rogi. Myślę, że za naprawdę niską cenę i interesujące wnętrza warto wzbogacić o wymienione tytuły biblioteczkę swoich dzieci. Polecam ;)

Brak komentarzy: