sobota, 25 lipca 2015

"Ubieram lalki / Ubieram postaci z bajek - nalepki wielokrotnego użytku"

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka
Format: 205 x 285 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2012
Kategoria wiekowa: 3 - 6 lat

Cena: 9,20 zł / 1 szt.
Dzieci to tacy mali artyści i właściwie codziennie coś tworzą, malują, rysują, wyklejają, wycinają… Rozwijają w ten sposób swoje zdolności manualne, ćwiczą dokładność, precyzję i świetnie się bawią. Do takich zabaw zachęcają, poza rodzicami oczywiście, najróżniejsze książeczki, a w przypadku moich córek idealnie sprawdzają się te z nalepkami.
Kilka takich właśnie publikacji przetestowałyśmy niedawno wspólnie i na pewno czas ten zaliczamy wszyscy do tych bardzo udanych, wesołych i twórczych. Są to bowiem książeczki z naklejkami wielokrotnego użytku pt.  
oraz 
Jak wskazują tytuły, w obu przypadkach chodzi o ubieranie najróżniejszych postaci, więc jak najbardziej sprawdzają się one u dziewczynek, które w końcu same lubią się często przebierać. Temat okazał się więc idealny dla moich dziewczyn.

Książeczki podzielone są na dwie części. W połowie są to malowanki a w połowie wyklejanki. Wygląda to w ten sposób, że na jednej stronie mamy bohatera w jakiejś określonej scenerii i musimy go odpowiednio ubrać. Obok natomiast jest kolorowanka z tą właśnie postacią i tu miejsce do popisu dla najmłodszych. Papier jest gruby więc można posłużyć się nie tylko kredkami ale również mazakami a nawet farbkami. Co do naklejek znajdują się one w środku każdej z książeczek. Są wśród nich buty, czapki, sukienki, spodnie czy rękawiczki. Najfajniejsze jest to, że można je odklejać i ponownie naklejać gdy np. nie uda się zrobić tego prosto to za pierwszym czy drugim razem . Świetny pomysł, z tym zawsze jest problem. Maluchy coś nakleją, wyjdzie krzywo i jest płacz. W tym przypadku takie sytuacje nie mają miejsca, więc efekt końcowy zawsze satysfakcjonuje nasze małe artystki.

Obrazki, czy to do malowania czy do naklejania, w każdym przypadku są nieskomplikowane, staranne i wyraźne. Gorąco zachęcam do zaopatrzenia swoich dzieci w tego typu książeczki, na pewno sprawią im one dużą frajdę tak jak to się stało w naszym przypadku ;)

Brak komentarzy: