środa, 29 lipca 2015

"Garfield. Król Nermal" Ewa Mirkowska

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 215 x 230 mm

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2009

Cena: 15,99 złSympatyczny rudy kot imieniem Garfield to niezwykle charakterystyczna postać, którą kojarzy chyba każde dziecko. Moje dziewczyny często śledzą jego zabawne perypetie na jednym z kanałów TV, ale przecież nie oszukujmy się – nie ma to jak książka, którą można zabrać wszędzie, przeczytać w każdej chwili i powrócić gdy tylko najdzie nas ochota. Właśnie dlatego sięgnęłyśmy po kolejna publikację z Garfieldem w roli głównej pt. „Garfield. Król Nermal”.

W tej historii w domu Garfielda pojawia się Nermal – najsłodszy kot na świecie. Oczywiście Garfield nie podziela tej opinii. Nie znosi Nermala, dlatego nie może uwierzyć w to, że będzie musiał mieszkać z nim pod jednym dachem przez całe dziesięć dni. Mało tego, Jon oczekuje od Garfielda i Odiego aby traktowali gościa jak najlepiej, jak samego króla. Czy nasz ulubieniec spełni oczekiwania swojego właściciela czy też może spróbuje wykurzyć Nermala ze swojego domu?

Opowieść jest oczywiście pełna humoru, groteskowych scen i zwariowanych pomysłów. Garfield nie pozwala czytelnikowi nawet na odrobinę nudy i dlatego książkę czyta się niemal ekspresem, mimo iż nie jest najkrótsza. Zawdzięczamy to właściwie głównie Ewie Mirkowskiej, autorce tekstu, która w tak ciekawy sposób opisała całą tę historię. Jej twórczość bardzo lubię dlatego bez obaw sięgam wraz z dziećmi po książki jej autorstwa i jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy ;)
Najmłodszych ucieszą na pewno bardzo liczne kolorowe ilustracje. Duża czcionka zachęci je natomiast do samodzielnego czytania.

Gdy czytałam przygodę Garfielda moim dziewczynkom bardzo często było tak, że przerywały mi czytanie komentując i śmiejąc się z poczynań bohaterów. Miałyśmy więc naprawdę dobrą zabawę a przy okazji wesoło spędziłyśmy wspólnie wolny czas. Obok kultowej postaci Garfielda naszym zdaniem nie można przejść obojętnie. Polecamy całą serię jego zabawnych przygód ;)

„Garfield. Hipnotyzer”
„Garfield. Klątwa egipskich kotów”
„Garfield. Podwodny świat”
„Garfield. Król Nermal”Brak komentarzy: