poniedziałek, 20 lipca 2015

"Angry Birds Space. Poszukaj nas!"

Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: miękka

Format: 290 x 205 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2015

Seria: Angry Birds Space

Kategoria wiekowa: 3+

Cena: 9,61 zł
Angry Birds – któż o nich nie słyszał? Te wściekłe ptaki zawładnęły sercami wielu dzieci. Postanowiłam skusić się więc na książeczkę, dzięki której moje maluchy będą miały okazję razem ze swoimi ulubieńcami, poćwiczyć spostrzegawczość i miło spędzić wolny czas. Zainteresowała mnie w związku z tym niezwykle kolorowa i zwariowana na pierwszy rzut oka publikacja pt. „Angry Birds Space. Poszukaj nas!”.

W jej wnętrzu najmłodsi, wraz z ulubionymi bohaterami, wyruszą w najdalsze zakątki kosmosu. Ich zadaniem będzie odszukanie zarówno członków ptasiego stada jak i złych świń oraz innych kosmicznych obiektów. Wygląda to tak, że na każdej podwójnej stronie znajduje się polecenie dla dzieci. Muszą one w gąszczu różnorodnych postaci wytężyć wzrok i odszukać te właściwe np. 9 prosiaków ze śnieżką, 4 prosiaki pokazujące język, 6 świetlnych ptaków z lizakiem, 3 kosmiczne jaja…

Na końcu książeczki jest coś w rodzaju bonusu. Dzieci muszą powrócić do poprzednich zadań i na dużych planszach odszukać jeszcze kilka obiektów. Zabawy jest więc dużo i jest ona niezwykle zajmująca. Wbrew pozorom odszukanie odpowiednich postaci na dużych zatłoczonych stronach dla dzieci nie jest takie proste. Trzeba dobrze prześledzić ilustrację krok po kroku.

Wydanie jest staranne i wytrzymałe przez co długo posłuży maluchom. Ćwiczy przy okazji spostrzegawczość, skupia uwagę i jest gratką dla każdego małego miłośnika wściekłych ptaków. Myślę, że świetnie sprawdzi się zarówno w podróży jak i w domowym zaciszu gdy dzieciaczki narzekają na nudę. Na pewno warto się nim zainteresować, a wszystkich miłośników Angry Birds odsyłam na stronę wydawnictwa Papilon gdyż przygotowało ono dla nich naprawdę bogatą ofertę z tejże serii ;)


Brak komentarzy: