środa, 15 lipca 2015

"Angry Birds. Książka z szablonami. Potrafię rysować"

Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: miękka na spirali

Format: 220 x 220 mm

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2015

Cena: 12,56 zł„Angry Birds. Książka z szablonami. Potrafię rysować”  to publikacja powstała z myślą o miłośnikach postaci z serii Angry Birds. Całość składa się na 4 plastikowych kart z szablonami ulubionych bohaterów najmłodszych. Łącznie ponad 30 różnych wzorów. Do szablonów dołączony jest ciekawy notes z białymi karteczkami do wyrywania u dołu których znajdują się nadrukowane niewielkie ilustracje nawiązujące do całej serii. 

Moja córka powielała już wszystkie wzory wielokrotnie. Sprawiło jej to bardzo dużo frajdy i ogromnie wciągnęło. Okazało się, że z tych paru szablonów może powstać niezliczona liczba kompozycji, które trzeba później przecież pokolorować, jak stwierdziła moja córka, i które zawsze wychodzą rewelacyjnie.

Szablony są niemal niezniszczalne przez co dzieci mogą cieszyć się nimi bez końca. Mają sporej szerokości rowki dlatego bez problemu mieści się w nich nawet gruba kredka. Wzory nie są natomiast skomplikowane a efekt jaki można osiągnąć za ich pomocą naprawdę imponujący. Dzięki tej prostocie nawet młodsze, trzyletnie maluchy, mogą pokusić się o stworzenie własnej niepowtarzalnej ilustracji a nawet historyjki o tych zwariowanych ptakach.
W naszym domu zabawa z szablonami trwa i myślę, że szybko się nie znudzi. Jest to oryginalny sposób na spożytkowanie wolnego czasu przez dziecko. Takie ćwiczenie wpływa ogromnie również na naukę rysowania u malucha. Powielając wielokrotnie dane elementy dzieci zapamiętują ich kształty i samodzielne rysowanie ich konturów staje się z czasem dużo łatwiejsze.
My gorąco zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną książeczką życząc udanej i owocnej zabawy.Brak komentarzy: