poniedziałek, 6 lipca 2015

"20 bajek do czytania dzieciom przed snem" Tamara Michałowska

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 210 x 210 mm

Liczba stron: 158

Rok wydania: 2015

Cena: 39,99 zł
Bajka czytana przed snem to w naszym domu przyjęta od dawna rutyna. Moje maluchy co prawda mają jakieś swoje ulubione tytuły, jednak ja staram się je zachęcać również do tych nowych i zupełnie im nieznanych. W końcu nowe wcale nie oznacza gorsze! Potwierdzeniem tych słów jest chociażby przepiękna publikacja Tamary Michałowskiej, autorki posiadającej w swoim dorobku już kilkanaście książeczek dla dzieci, pt. „20 bajek do czytania dzieciom przed snem”.

Na najmłodszych na kartach lektury czekają niezwykłe przygody, pouczające historie i fantastyczne krainy, do których oczami wyobraźni zapraszają każdego czytelnika/słuchacza wspaniali bohaterowie.

Zbiór jest pokaźny gdyż, jak wskazuje tytuł, zawiera aż 20 różnych bajek idealnych do czytania przed snem. Opowieści są bardzo różnorodne i ogromnie spodobały się moim dzieciaczkom jak i mnie. Za serce chwyta np. historia młodego trutnia, który ponad wszystko kocha swoją zapracowaną pszczelą mamę, i dla którego każda spędzona z nią chwila jest bezcenna. Moje maluchy zaciekawiła natomiast, wywołując duże emocje, bajka o królu jagodowego rodu. Otóż zaczęło się od tego, że małego Janka rodzice wysłali na wakacje, na wieś. Według chłopca wieś to nudne i nieciekawe miejsce, w którym na dodatek trudno o przyjaciół. Wszystko zmienia się jednak gdy babcia wysyła małego Janka do lasu po jagody. Tam jego narzekania słyszy maleńki król, którego chłopiec początkowo myli z krasnoludkiem…

Bajki w przystępny, czasem nawet zabawny dla dzieci sposób pomagają zrozumieć otaczający je świat, uczą zasad i prawideł obowiązujących od wieków. Są przy tym sposobem na wartościowe spożytkowanie wolnego czasu oraz spędzenie go wspólnie z rodzicami, a to z kolei zbliża rodzinę i jest dodatkowym argumentem zachęcającym do wieczornego czytania.

Książka poza naprawdę wspaniałymi bajkami kusi również piękną, bajkową szata graficzną. Bajki natomiast nie są długie, kilkuminutowe i w takim zestawieniu ich czytanie to wielka przyjemność zarówno dla czytającego jak i słuchającego opowieści. Mają w sobie też to coś co przyciąga uwagę maluchów, fascynuje i sprowadza na nie słodkie i spokojne sny. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę uroczą lekturę ;)


Brak komentarzy: