poniedziałek, 29 czerwca 2015

"Zwierzęta kół podbiegunowych"

Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: twarda

Format: 240 x 195 mm

Liczba stron: 20

Rok wydania:

Cena: 7,39 zł


„Zwierzęta kół podbiegunowych” to książka, która zainteresuje wszystkich miłośników zwierząt. Jak się okazuje tereny okołobiegunowe, mimo iż zimne i nieprzyjazne, zamieszkują różnorodne gatunki zwierząt. Co prawda są przystosowane do warunków tam panujących ale z pewnością życie w miejscu, taj wyjątkowy wymaga niecodziennych umiejętności i ciągłej walki o przetrwanie.

Na kartach lektury młodzi czytelnicy znajdą charakterystykę 8 gatunków zwierząt: pingwina cesarskiego, niedźwiedzia polarnego, renifera, foki, uchatki, morsa, orki oraz lisa polarnego. Przy każdym z nich znajdziemy takie wiadomości jak wygląd zewnętrzny, pożywienie, sposób żerowania czy sposób radzenia sobie z niskimi temperaturami. Przy tym sporo ciekawostek wzbogaconych kolorowymi ilustracjami i rysunkami. Myślę, że dla dzieci jest to w pełni wystarczający zakres wiadomości i na pewno maluch się w nich nie pogubi.

Moim małym miłośnikom przyrody książka bardzo się spodobała. Jest w naszym domu zaledwie od kilku dni a już zdążyliśmy przeczytać ją parę razy. Dzieci bardzo lubią zwierzęta i takie ciekawostki na temat ich ulubieńców okazały się być wielką atrakcją. Moim zdaniem wydanie jest więc bardzo trafione, w ciekawy sposób prezentuje wąską grupę zwierząt. Pełne jest konkretów a szata graficzna uprzyjemnia pasjonującą wędrówkę po kole podbiegunowym i dlatego gorąco zachęcam do zwrócenia na nie uwagi ;)

Brak komentarzy: