wtorek, 9 czerwca 2015

"Zagadkowe ABC" Ewa Stadtmüller

Wydawnictwo: Skrzat

Oprawa: miękka szyta

Format: 200 x 258 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2015

Kategoria wiekowa: 6 - 10

Cena: 10,32 zł


Jeżeli wasze maluchy są na etapie nauki literek, lub może szukacie książeczki, która pomoże utrwalić właśnie zdobytą wiedzę w tej kwestii, sięgnijcie po moje najnowsze odkrycie, z którego jestem bardzo zadowolona, pt. „Zagadkowe ABC”.
W książeczce, podobnie jak w alfabecie, strona po stronie, ukazują się kolejne literki. Na maluchy czeka przy tym masa atrakcji. Po pierwsze mają za zadanie pokolorować każdą literkę, następnie poćwiczyć pisownie dużej oraz małej litery a na koniec uzupełnić odpowiednie miejsca naklejkami, i właśnie ta część najbardziej przypadła do gustu mojej córce. Na naklejkach znajdują się przedmioty lub zwierzęta wraz z literką, na którą zaczyna się ich nazwa. Na kartach książeczki natomiast zamieszczono krótkie, rymowane zagadki. Po ich odczytaniu i odgadnięciu należy nakleić w specjalnym miejscu właściwą naklejkę. Najfajniejsze jest to, że naklejek z każdą literką jest aż cztery, odpowiedzi nie są więc tak oczywiste a dzięki temu zabawa jeszcze fajniejsza.
Pięknie prezentuje się szata graficzna książeczki. Jest kolorowa, ale zrozumiała i wszystko ma tu swoje miejsce. Naklejki są wręcz cudowne więc zabawa z nimi jest naprawdę przednia.
Moje córka właśnie kończy pierwszą klasę, więc literki już zna. Oczywiście kaligrafii nie można nauczyć się ot tak. Nad tą umiejętnością trzeba pracować i wytrwale ćwiczyć. W tym wypadku u nas taka lektura sprawdziła się bardzo fajnie. Poza tym łączy w sobie naukę z zabawą i zajmuje maluchy na długi czas. Myślę, że jest ciekawym pomysłem na wakacje, które już tuż tuż. Takie wesołe, edukacyjne zabawy na pewno odbiją się echem już we wrześniu w szkolnej ławce. Polecam ;)
1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Zainspirowałam nie ta książka