czwartek, 25 czerwca 2015

"Niesamowite zwierzęta / Zwariowane zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody" Claude Bogaert

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: twarda wypełniona gąbką

Format: 230 x 300 mm

Liczba stron: 42

Rok wydania: 2015

Cena: 19,99 złŚwiat zwierząt bez wątpienia potrafi zafascynować miłośników przyrody w każdym wieku. Moje maluchy nieustannie wzbogacają swoją wiedzę na temat zwierząt, lubią je obserwować w naturalnym środowisku i zawsze sprawia im to masę radości. Książeczki o tematyce przyrodniczej mają swoje honorowe miejsce w naszej biblioteczce i czasem tak się zastanawiam ile ich się tam jeszcze zmieści. Tym razem pochwalę się kolejnymi publikacjami, które na długo zajęły moje dzieci a są to "Niesamowite zwierzęta" oraz "Zwariowane zwierzęta".

Na kartach pierwszej z książek najmłodsi znajdą niesamowite ciekawostki z życia zwierząt. Dowiedzą się miedzy innymi, że krety mają swoją spiżarnię i przechowują w niej swoje zdumiewające zapasy, jak przychodzi na świat młode żyrafy, ile metrów mierzy ząb nerwala, kto jest największym wrogiem maleńkich pszczół lub co okapi może zrobić ze swoim długim językiem. To zaledwie kilka przykładów ciekawostek jakie znalazłam w książce, która nie tylko dla dzieci okazała się być dużą niespodzianką.

Druga z publikacji również jest kopalnią fascynujących faktów z życia zwierząt. Dzieci sięgając po nią dowiedzą się np. w jaki sposób delfiny z Mauretanii pomagają rybakom w łowieniu ryb i co z tego mają, dlaczego flamingi są różowe, ile km przelatuje w ciągu swojego życia pszczoła czy jak wygląda królowa termitów. To znów zaledwie kilka przykładów ale myślę, że już w tej chwili przyznacie mi rację, że lektura jest naprawdę interesująca.

Obie lektury ogromnie zaskakują. Każda z ciekawostek przedstawiona jest w prosty, zrozumiały sposób a jednak po jej przeczytaniu oczy otwierają się szeroko ze zdumienia. Publikacje są bogato ilustrowane. Poza kolorowymi, humorystycznymi rysunkami na najmłodszych czekają tu liczne fotografie. Podoba mi się przejrzysty układ lektury, duża czcionka i ciekawa treść, której nie ma zbyt wiele. Jest więc krótko i na temat i dla dzieci, obserwując swoje maluchy, taka wersja jest zupełnie wystarczająca.
Zachęcam do zajrzenia w karty każdej z tych zadziwiających publikacji, na nudę nikt na pewno narzekać nie będzie ;)

Brak komentarzy: