wtorek, 23 czerwca 2015

"Masza i Niedźwiedź" Ilya Trusov, O. Kuzovkov


Całkiem niedawno na rynku pojawiły się książki z przygodami Maszy i Niedźwiedzia, o czym wówczas pisałam. Seria trafiła w gusta moich dzieci więc z chęcią sięgnęliśmy wspólnie po kolejne tytuły...


"Nie budzić do wiosny"

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format:197 x 197 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2015

Cena detaliczna: 12,99 zł

                                                 
Jest to jak zwykle zabawna historyjka, przy której każdy maluch miło spędzi czas. Tym razem przeczytamy o tym jak Niedźwiedź szykuje się do zimowego snu. Praktycznie wszystko ma już dopięte na ostatni guzik. Gdy jednak kładzie się do łóżka wciąż przypomina sobie o czymś czego nie zrobił. W końcu nie wiadomo skąd pojawia się w jego domu Masza. Dziewczynka ma ochotę na zabawę i kompletnie nie rozumie dlaczego jej wielki przyjaciel ma zupełnie inne plany. Jak myślicie, czy Niedźwiedź będzie mógł w końcu zasnąć? Czy przy Maszy w ogóle jest to możliwe?"Wielkie pranie"

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: zeszytowa

Format: 205 x 295 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2015

Cena detaliczna: 7,99 zł
W tej historyjce jak zwykle Masza mocno da się we znaki posiadającemu anielską wręcz cierpliwość Niedźwiedziowi. Dziewczynka udaje, że mały prosiaczek jest jej dzidzią. Postanawia go nakarmić i w tym celu udaje się do Niedźwiedzia. Gdy znajduje w lodówce mleko wylewa je nieszczęśliwie na siebie. Niedźwiedź wysyła dziewczynkę pod prysznic i pierze jej sukienkę. Niestety gdy ta jest mokra Masza nie ma się w co ubrać dlatego Niedźwiedź szyje jej nową sukienkę. Niestety sytuacja ta powtarza się wielokrotnie aż w końcu Niedźwiedziowi zaczyna brakować materiału na kolejne sukienki. Jak myślicie, jak skończy się ta opowieść? Bardzo interesująco i nie do końca tak jak chciałaby tego mała Masza.
Książeczka jest dość niecodzienna gdyż dołączone są do niej naklejki. Zadaniem dzieci jest naklejenie ich w odpowiednim miejscu na ilustracjach tak by nabrały one w pełni kolorów. Dla maluchów jest to na pewno ogromna gratka. Jeżeli jednak wolą nakleić naklejki z ulubionymi bohaterami gdzie indziej brakujące elementy ilustracji mogą również pokolorować. Decyzja należy do nich ;)

Każda historyjka o przygodach tego sympatycznego duetu jest przezabawna i czyta się je bardzo przyjemnie. Czytanie młodszym dzieciom ułatwia duża czcionka oraz tekst umieszczony u dołu strony przez co nie zasłaniają sobie ilustracji podczas czytania. Ilustracje natomiast są duże, kolorowe i niezwykle humorystyczne. Przy takich lekturach zdecydowanie nie można się nudzić i aż chciałoby się powiedzieć, że kończą się zbyt szybko. Zdecydowanie polecam ;)

Brak komentarzy: