piątek, 5 czerwca 2015

"Kruk i lis i inne bajki Ezopa. 101 bajek"

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2010

Format: 160 x 160 mm

Liczba stron: 16

Seria: 101 bajek

Cena: 2,39 zł

Bajki Ezopa (lub Aesopica, żyjącego w VI w. p.n.e.), grackiego niewolnika i bajkopisarza, są znane i cenione od pokoleń. Każda z nich jest swoistą lekcją dla maluchów, przekazuje ponadczasowe wartości i prawdy, uczy i kształtuje w dzieciach właściwe postawy.
Właśnie dlatego mimo upływu lat nadal chętnie po nie sięgamy. Z jednej strony moralizują z drugiej ich czytanie sprawia wielką frajdę i to niewątpliwie jest fenomenem twórczości Ezopa…
Dziś zaprezentuję malutką książeczkę z serii 101 bajek pt. Kruk i lis i inne bajki Ezopa”. W tej niepozornej publikacji dzieci znajdą dwie bajki. Oprócz Kruka i lisa będą miały okazję zapoznać się z tytułem Lis, małpa i zwierzęta. Pierwsza z bajek charakteryzuje postawę chytrego i przebiegłego lisa oraz próżnego i łasego na pochlebstwa kruka, i jest to popularniejsza bajka. W drugiej natomiast mieszkańcy dżungli będą wybierać swojego króla. Oczywiście każde zwierzę uważa, że jest do tej roli wręcz stworzone. Ta historia pokaże jednak, że tak nie jest, a król powinien … no właśnie jaki powinien być ten król? Sięgnijcie po tę lekturę i przekonajcie się sami ;)
Książeczka jest niewielkich rozmiarów, ale na jej kartach maluchy znajdą naprawdę fajne i ciekawe bajki dlatego warto po nią sięgnąć. Szata graficzna jest bardzo kolorowa, ilustracje duże, proste, idealnie odzwierciadlają tekst. Ten z kolei jest zrozumiały nawet dla młodszych, kilkuletnich dzieci.
Bajki Ezopa są uniwersalne i mimo upływu lat nadal nie tracą na wartości. Mimo swej pouczającej wymowy każda z historii jest interesująca, często zabawna i groteskowa. Nic więc dziwnego, że tak bardzo podobają się dzieciom. Mnie oczarowały już dawno, w dzieciństwie i dlatego dziś tym chętniej przybliżam je moim dzieciaczkom. Takie małe książeczki są tym fajniejsze, że można je wszędzie ze sobą zabrać i zawsze mieć pod ręką fajną bajeczkę na dobranoc, a to bardzo przydaje się poza domem na wakacjach. Zachęcam gorąco do lektury ;)1 komentarz:

Matka Antyterrorystka pisze...

Pamiętam te bajki :)