czwartek, 11 czerwca 2015

"Królewna Śnieżka" / "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" (ilustracje: Manuela Adreani)

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: twarda

Format: 295 x 365 mm

Liczba stron: 80

Rok wydania: 2015

Cena: 29,99 zł


Któż nie zna historii Śnieżki, królewny, którą macocha z zazdrości skazała na śmierć. Ta niemiecka baśń ludowa została po raz pierwszy opublikowana w zbiorze baśni w 1812 roku przez braci Grimm.  Pokochały ją dzieci na całym świecie dlatego po dziś dzień na rynku pojawiają się najróżniejsze jej wydania. Niewątpliwie uwagę zwraca najnowsze z nich, posiadające niezwykle urokliwe ilustracje wybitnej włoskiej ilustratorki Manueli Adreani. Duży format w połączeniu z ciekawym, uwspółcześnionym tekstem no i ilustracjami, na które mogłabym patrzeć godzinami czyni tę lekturę prawdziwą perełką w biblioteczce moich maluchów…

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: twarda

Format: 295 x 365 mm

Liczba stron: 80

Rok wydania: 2015

Cena: 29,99 zł 


To jednak nie koniec atrakcji gdyż Manuela Adreani zilustrowała jeszcze jedną klasyczną opowieść stanowiącą adaptację tekstu L. Franka Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, która po raz pierwszy trafiła w ręce czytelników w 1900 roku. Dzięki niezwykłym ilustracjom świat, w który przeniosła się Dorotka staje się jeszcze bardziej fantastyczny a zarazem pełen czarów i magii. Duży format książki przyciąga wzrok maluchów i gdy tylko zajrzą w jej karty nie trudno się w niej zatracić ;)


Obie książki pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, w maju. Niewątpliwie każda z nich zasługuje na najwyższą ocenę. Bardzo podobają mi się wizualnie, szata graficzna jest niesamowita, ale i tekst ciekawy, napisany w sposób przystępny, buduje w czytelniku napięcie i oddziałuje na wyobraźnię. Takie połączenie pozwala czerpać ogromną przyjemność z czytania i to nie tylko dzieciom. Szczerze zachęcam do sięgnięcia po każdy z tytułów ;)

 

Brak komentarzy: