piątek, 26 czerwca 2015

"Koloruję i naklejam 2 i 4"

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: miękka, klejona

Format: 205 x 290 mm

Liczba stron: 80 + 4 karty z naklejkami

Cena: 9,99 zł

Kolorowanki dla najmłodszych już kilka razy gościły na moim blogu. Gdy jednak wpadnie mi w oko kolejna interesująca pozycja zawsze chętnie powracam do tego tematu. Różnorodne malowanki to wszak nieodłączny element beztroskiego dzieciństwa. Bez takich książeczek nie byłoby ono tak barwne i radosne …
Dziś chciałabym zwrócić uwagę na kolejne dwie kolorowanki, których tematyka jest bardzo różnorodna. Poprzez tę różnorodność zainteresują one zarówno chłopców jak i dziewczynki. Mam tu na myśli tytuły Koloruję i naklejam 2 oraz Koloruje i naklejam 4. W środku malowanek na pokolorowanie czekają najróżniejsze zwierzęta, pojazdy, zabawki, owoce, warzywa i ludzie.

Na kartach prezentowanych egzemplarzy dzieci znajdą bardzo proste, nieskomplikowane obrazki w dużym formacie, z małą ilością elementów do kolorowania i narysowane grubą kreską. W sam raz dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z kolorowaniem. Każdy obrazek podpisany jest u dołu strony. W górnym rogu natomiast znajduje się mały prostokącik, w którym należy nakleić kolorową naklejkę, która go przedstawia. Dzieci mogą kierować się kolorami z naklejki i kolorować swoje dzieło tak samo, ale mogą też dobierać kolorki samodzielnie. Tutaj mają oczywiście dowolność. Naklejek, jak wskazuje informacja na okładce jest 80, tyle samo jest też obrazków do pokolorowania.

Moje dzieci tradycyjnie nie mogły sobie odmówić i niemal natychmiast w ruch poszły kredki, pisaki i inne mazidła. Obrazki spodobały się im bez wątpienia. Również na mnie zrobiły dobre wrażenie. Po prostu są nieskomplikowane i bardzo sympatyczne. Zabawa z nimi to więc czysta przyjemność. Przy okazji doskonaląca też zręczność i precyzję naszych pociech.
Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowanymi kolorowankami, na pewno warto, tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna ;)


Brak komentarzy: