piątek, 12 czerwca 2015

"Jan Brzechwa dzieciom. Biblioteczka przedszkolaka" Jan Brzechwa

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: twarda wypełniona gąbką

Format: 190 x 230 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2015

Seria: Biblioteczka przedszkolaka

Cena: 12,99 zł


Każdy przedszkolak ma w domu swoją małą biblioteczkę. Myślę, że powinno się w  niej znaleźć również miejsce na poezję ulubionego twórcy maluchów - Jana Brzechwy. A, że dzieci przywiązują ogromną uwagę do ilustracji dlatego z pewnością zachwyci je bardzo kolorowa książeczka pt. „Jan Brzechwa dzieciom. Biblioteczka przedszkolaka”. W środku najmłodsi znajdą trzy popularnie znane i lubiane wiersze Brzechwy tj.: Grzyby, Kaczka-dziwaczka oraz Katar.

Książeczka jest solidnie wydana, grube karty oprawione są w twardą wypełnioną gąbką okładkę. Każdy  z utworów jest bogato ilustrowany. Ilustracje są duże a tekst rozciągnięty na kilka stron i napisany dużą wyraźną czcionką.

Myślę, że nie ma sensu przybliżanie wam tematyki wierszy Brzechwy, bo wydaje mi się, że to wie każdy. Na pewno warto zaopatrzyć biblioteczkę malucha w taką właśnie publikację bo pomijając już sam fakt, że jest to klasyka polskiej literatury dziecięcej, poezja autora jest ponadczasowa, pełna humoru, interesująca i zwyczajnie ogromnie podoba się dzieciaczkom. Ja mam do niej ogromny sentyment z czasów dzieciństwa i po prostu nie wyobrażam sobie, żeby moje maluchy jej nie znały. Taka lektura zachwyci więc nie tylko dzieci ale również ich rodziców. Póki maluchy są małe mogą słuchać jak to my im czytamy a gdy podrosną na pewno chętnie sami zasiądą do takiej niesamowitej lektury. Szczerze polecam ;)1 komentarz:

Barbara Koniek pisze...

Każde dziecko moim zdaniem powinno znać Brzechwę.
Pozdrawiam