wtorek, 30 czerwca 2015

"Ilustrowane opowieści z bajkowego świata" Anna Milbourne, Rosie Dickins, Susanna Davidson

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: twarda wypełniona gąbką

Format: 155 x 200 mm

Liczba stron: 280

Rok wydania: 2015

Cena: 29,99 zł
Zbiory bajek są magiczne, opowiadają wiele niezwykłych przygód, przybliżają sylwetki wspaniałych bohaterów, uczą zasad, wartości i fantastycznie mija przy nich czas. Do takich niezwykłych zbiorów zaliczyć można  z pewnością książkę „Ilustrowane opowieści z bajkowego świata”.
Jest to lektura, która oferuje młodemu czytelnikowi aż 18 opowieści wywodzących się z różnych zakątków świata. Są tu zarówno popularne (Kopciuszek, Księżniczka na ziarnku grochu, Śpiąca Królewna) jak i mniej znane tytuły. Każdy ma możliwość wybrania czegoś odpowiedniego dla siebie.

Moje córki z zachwytem wsłuchiwały się w Żabiego króla, Królewnę ze szklanej góry czy bajkę Książę i feniks. Ów książę śnił pewnej nocy o pięknej nieznajomej, w której zakochał się bez pamięci. Po przebudzeniu namalował jej obraz i szukał dziewczyny rozpytując o nią mieszkańców całego królestwa. W końcu jednak po bezowocnych poszukiwaniach w swej wędrówce dotarł do góry, na której spotkał niezwykłego ognistego ptaka – feniksa. Dopiero ten był w stanie mu pomóc ...

Publikacja jest pięknie i solidnie wydana. Nie ma w niej co prawda wielobarwnych ilustracji jednak są bardziej delikatne, subtelne i urodziwe jednokolorowe rysunki. Moim zdaniem szata graficzna jest bardzo udana, niecodzienna i przyjemna dla oka. Treść jest zrozumiała i skierowana mniej więcej do dzieci 6+. Opowieści są średniej długości, w sam raz do czytania przed snem.

Bajki od zawsze kojarzyły mi się z radosnym i spełnionym dzieciństwem. Uczą ponadczasowych wartości wzbogacając słownictwo i rozwijając wyobraźnię. Sprawiają, że w naszym szarym codziennym życiu zapala się iskierka, która motywuje, zachęca do zabawy i sprowadza na maluchy spokojne sny. Pamiętajmy, że bajki uświadamiają też dzieciom, że dobro zawsze triumfuje nad złem a za każdy nasz uczynek ponosimy konsekwencje – zostajemy nagrodzeni bądź ukarani.
Lektura jest rewelacyjna. Jest to jeden z tych egzemplarzy, który nigdy się nie znudzi, nie wyjdzie z mody, i w którym zawsze i o każdej porze znajdziemy coś wartego poświęcenia wolnej chwili. Nas usatysfakcjonowała przygoda z książką, dlatego też polecamy ją serdecznie, gdyż naprawdę warto poznać ją bliżej ;)


Brak komentarzy: