środa, 24 czerwca 2015

"Encyklopedia przyrody" Genevieve De Becker

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: zintegrowana

Format: 170 x 240 mm

Liczba stron: 206

Rok wydania: 2015

Cena: 19,99 zł 
Przyroda to temat niezwykle rozległy i fascynujący i nie obejmuje jedynie sfery życia roślin i zwierząt z czym najczęściej jest kojarzony. Mimo nieustannych odkryć, badań i pogłębiania naszej wiedzy nadal nie jesteśmy w stanie zrozumieć wszystkich zjawisk czy odkryć wszystkich stworzeń zamieszkujących naszą planetę. Wiele ciekawostek związanych z przyrodą właśnie znaleźć można na kartach książki pt. „Encyklopedia przyrody. Fascynuje, zachwyca, uczy”.

Miłośnicy szeroko pojętej fauny i flory znajdą tu wiele ciekawostek i faktów, które ich zainteresują i pozwolą zgłębić podstawową wiedzę. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, tj. Planeta Ziemia, Krajobrazy, Zwierzęta, Życie roślinne, Klimat, Katastrofy naturalne, Ochrona przyrody a an końcu pomocny Słownik. Pojęcie przyrody zostało więc zdefiniowane tu dość kompleksowo. Każdy z tematów porusza wybrane zagadnienia nakreślając obraz najważniejszych faktów ze świata natury.

Czytelnik rozpoczynając od odnalezienia lokalizacji naszej planety w kosmosie pozna różnorodne ziemskie krajobrazy (lasy, góry, wulkany, jaskinie, sawanna, pustynie, lodowce, niziny, morza i oceany, wyspy, wybrzeża, jeziora i stawy, rzeki i potoki, wodospady), świat zwierząt (ssaki, ryby, ptaki, gady, płazy, bezkręgowce), różnorodne rośliny (kwiaty, drzewa, owoce, warzywa, zioła, grzyby), strefy klimatyczne i pory roku, naturalne kataklizmy nawiedzające ziemię (trzęsienia ziemi, susze powodzie, lawiny, erupcje wulkanów, cyklony, tornada czy tsunami) oraz dowie się dlaczego i jak chronić naturę.

Informacji jest naprawdę sporo i z pewnością w życiu codziennym czy chociażby w szkolnej ławce okażą się bezcenne. Na kartach książki czytelnik znajdzie niezliczone wręcz ilości kolorowych, realistycznych fotografii a ponadto ramki z ciekawszymi wiadomościami w kolorze. Wszystko to po to aby odkrywanie tajemnic przyrody było ciekawsze i zajmujące.

Publikacja wzbudziła w nas ogromne zainteresowanie, choć nie ma charakteru naszego, lokalnego. Pod względem treści jest bardzo ogólnikowa, tzn. nakreśla przyrodę całej planety nie wyszczególniając bardziej żadnego miejsca na Ziemi. Z pewnością jednak dzieci będą z niej regularnie korzystać i nie raz posłuży jako pomoc dydaktyczna. A, że lektura jest przejrzysta i zawiera przystępną treść a jej czytanie sprawiło nam ogromną przyjemność, szczerze polecamy ją każdemu kto kocha przyrodę i chciałby aby jego dzieci zrozumiały dlaczego tak właśnie jest. Na pewno lektura warta jest uwagi ;)Brak komentarzy: