piątek, 19 czerwca 2015

"Biegnij Ciastku biegnij" Steve Smallman

Wydawnictwo: Debit

Oprawa: miękka

Format: 230 x 255 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2015

Cena: 10,90 zł

Dziś opowiem o książeczce po przeczytaniu której, jak myślę, dzieci zainteresują się sportem i zdrową dietą. Temat ciekawy, prawda? Otóż ten właśnie aspekt porusza publikacja pt. „Biegnij Ciastku biegnij”.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewne nie najchudsze małżeństwo, uwielbiało podjadać różnorodne smakołyki, oglądać telewizję i właściwie spędzać w domu cały dzień. Pewnego dnia zrobili sobie ciastko w kształcie ludzika. Gdy zaś chcieli je zjeść ów ludzik zaczął im uciekać. A, że jak wspomniałam wcześniej mieli lekką nadwagę i nie uprawiali żadnych sportów, goniąc go szybko się zmęczyli. Podobnie było z kilkoma innymi łakomczuchami. Znalazł się jednak ktoś, kto dogonił Ciastka i …

Historyjka w dość zabawny sposób pokazuje jak ważny jest sport, zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta. Ludziom dbającym o siebie po prostu łatwiej się żyje, mają więcej energii i są szczęśliwsi.

Książka jest kolorowa, pełna humorystycznych scen i ciekawa. Przede wszystkim jednak uczula maluchy i uświadamia jak ważny jest zdrowy tryb życia. Mam ogromną nadzieję, że po takiej lekturze dzieci chętniej będą spędzać czas na zewnątrz, na zabawach z rówieśnikami. Ostatnio rzeczywiście robią to rzadziej niż kiedyś. Myślę, że warto sięgnąć po tę zabawną historyjkę i pokazać im jak wiele tracą przesiadując przy komputerze lub przed telewizorem. Zachęcam do lektury ;)Brak komentarzy: