wtorek, 9 czerwca 2015

"Basia i wyprawa do lasu" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 210 x 250 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2015

Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat

Cena detaliczna: 14,99 zł

Sklep Egmont: 13,49 złSeria książeczek o Basi podbiła serca moich córek już dawno i dlatego zawsze chętnie sięgamy po jej nowe przygody. Tym razem Basia z rodzicami oraz braćmi, starszym Jankiem i młodszym Frankiem, no i oczywiście Miśkiem Zdziśkiem, wyruszają na wyprawę do lasu. Ich celem są grzyby ale przy okazji bawią się w  małych obserwatorów przyrody. Entuzjazmu nie można im odmówić ale nie starcza go na zbyt długo. Mimo to tę przygodę zapamiętają na długo a czy znajdą jakieś grzyby, no cóż może z początku nie będzie się na to zanosić, ale… przekonajcie się sami i koniecznie sięgnijcie po tę ciekawą książeczkę.
Lekturę, jak zwykle gdy sięgamy po tę serię, bardzo przyjemnie się czytało. Język jest prosty a tekst wesoły i wciągający. Ilustracje Marianny Oklejak natomiast jak zwykle urocze i kolorowe. Dla dzieci przygoda Basi jest bardzo interesująca. Uczą się i odkrywają świat a przy okazji miło spędzają czas.
Przyroda to fascynujący temat dla maluchów i dlatego tym chętniej sięgają po książeczki, dzięki którym mogą go rozwijać i wzbogacać swoją wiedzę. A, że z Basią zawsze jest wesoło, trudno oprzeć się i nie sięgnąć po jej przygody by choć przez chwilę przenieść się na łono natury i pospacerować po leśnej kniei. Zachęcam do lektury, moje maluchy są nią oczarowane ;)
 

1 komentarz:

Oksana Pietruszyńska pisze...

"Basia" to ulubiona książka mojej córeczki. Przez całe wakacje zwiedzaliśmy pobliskie lasy wraz z "Basią" w plecaku :) Jednak muszę przyznać, że trzeba teraz bardzo uważać na kleszcze bo w lasach est ich strasznie dużo. Samam zastanawiam się czy jest jakiś sposób jak rozpoznać boreliozę żeby nie wariować i nie robić testów na każdym kroku :)