czwartek, 4 czerwca 2015

"Bajki - Ch. Perrault" Charles Perrault

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 240 x 170 mm

Liczba stron: 104

Rok wydania: 2011

Cena: 1,99 zł


Charles Perrault (1628 – 1703) to francuski baśniopisarz tworzący w epoce baroku. Co prawda stworzył on niewiele baśni, ale za to jakich! Oparte na motywach ludowych opowieści zna dziś niemal każde dziecko. Sama w dzieciństwie wielokrotnie sięgałam po Kota w butach, Kopciuszka czy Czerwonego Kapturka. Wszystkie te historie zawdzięczamy talentowi tego właśnie wybitnego pisarza.
W książce pt. „Bajki - Charles Perrault” znajdziemy 7 najbardziej znanych opowiastek autora: Kot w butach, Śpiąca królewna, Paluszek, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Sinobrody, Piękna i Bestia. Każda z nich zaliczana jest do kanonu literatury dziecięcej.
Tematyka utworów, bohaterowie i sytuacje w jakich się znaleźli są bardzo różnorodne. Każda historia jest ciekawa, każda wywołuje błysk w oku dziecka, wreszcie każda uczy i bawi najmłodszych rozwijając wyobraźnię  i uprzyjemniając wolny czas. Autor starał się w nich również moralizować młodego czytelnika. W jego utworach dobro zawsze zwycięża zło.
Książka jest solidnie wydana a ponadto bogato ilustrowana. Bardzo podoba mi się wizualnie, szata graficzna jest stonowana i bardzo przyjemna dla oka. Przy takiej lekturze na pewno nie można się nudzić.
Baśnie od pokoleń towarzyszą dzieciom wprowadzając w ich życie odrobinkę magii, niesamowitości, pobudzając wyobraźnię i zwyczajnie dając maluchom masę radości. Choćby dlatego warto zainteresować się tym uroczym egzemplarzem i obdarować tak wartościowym prezentem tych, których kochamy najbardziej – nasze dzieci ;)


Brak komentarzy: