piątek, 8 maja 2015

Zestaw "BAJKI KARTONOWE DUŻE"

Wydawnictwo: MD

Oprawa: sztywnostronicowa
Format: 200 x 200 mm
Liczba stron: 14

Cena: 3,40 zł
Cały zestaw: 24 zł

Książeczki kartonowe to najczęściej pierwsze książeczki, po które sięgają najmłodsze dzieci. Czasami takie książeczki są zupełnie pozbawione tekstu, czasem jednak można znaleźć na ich kartach naprawdę piękne bajki. I właśnie takie bajki odkryłam sięgając po 8, tworzących ciekawą serię, książeczek Wydawnictwa MD. Ich bohaterami są zwierzęta, ale jak to w bajkach bywa, posiadające najróżniejsze cechy ludzkie, czasami złe a czasem zupełnie przeciwnie…

Sięgając po prezentowane dziś kartonówki dzieci poznają małpkę, która dzięki swej mądrości i odwadze ratuje własne życie zyskując przy tym szacunek groźnego krokodyla. Przeczytają o zbuntowanym słoniu, który uważa się za wszystkowiedzącego a stado, w którym żyje od urodzenia nie jest mu do niczego potrzebne, lecz czy słusznie? Dowiedzą się dlaczego przebiegła i chciwa wrona dostała nauczkę, którą będzie pamiętać przez całe życie. Poznają też rozsądnego dzika, który w swej mądrości wiedział dobrze, iż w grupie jest siła i że to właśnie wspólnymi siłami można stawiać czoła wszystkim przeciwnościom losu. Dwie papugi natomiast wychowane w różnych środowiskach uświadomią młodemu czytelnikowi, że zazwyczaj przyjmujemy zachowania od osób nas otaczających („z jakim przestajesz takim się stajesz”). Poznają też piękną historię przyjaźni jelenia, żółwia i ptaka, którzy wzajemnie troszczą się o siebie przypominając o tym jak wielka jest siła prawdziwej przyjaźni. Bardzo wzruszająca jest natomiast bajka o dwóch małpkach, które porzucają wszystko aby poświęcić swoje życie opiece nad chora matką. Tutaj też dzieci zrozumieją, że „Prędzej czy później zbierzemy owoce naszych uczynków”. Na koniec zaś maluchy poznają opowieść o mądrym koźle, któremu udało się uchronić rodzinę przed pożarciem przez tygrysa. Jeżeli jesteście ciekawi jak dokonali tego wszystkiego ci wszyscy wspomniani bohaterowie koniecznie zajrzyjcie do tych niezwykłych kartonówek ;)

Każda z książeczek jest niezwykła i dlatego każda  podbiła nasze serca. Na ich kartach toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Bajki rozwijają nie tylko wyobraźnię ale uczą również właściwych norm postępowania, zasad moralnych i etycznych. A, że napisane są prostym i zrozumiałym językiem nie trudno wychwycić w nich te właśnie nauki.
Oczywiście jak na lektury dla najmłodszych przystało, dzieci na grubych kartonowych kartach znajdą kolorowe ilustracje pięknie obrazujące całą treść.
Myślą, że takie publikacje z powodzeniem sprawdzą się zarówno u maluchów dopiero rozpoczynających przygodę z literaturą jak i tych nieco starszych. Mogą posłużyć bowiem jako pierwsze czytanki, jako bajki czytane do poduszki i jestem pewna, że za każdym razem maluchy wysłuchają ich z wielką uwagą.
Polecam ;)
PS. Istnieje oczywiście możliwość zakupienia pojedynczych tytułó:
"Zbuntowany słoń" 
"Troje przyjaciół" 
"Małpa i krokodyl" 
"Genialna koza" 
"Dzik i tygrys" 
"Chciwa wrona" 
"Dwie papugi" 
"Dwaj bracia" Brak komentarzy: