wtorek, 12 maja 2015

"Wyczaruj zwierzęta. Malowanka wodna" "Wyczaruj księżniczki. Malowanka wodna"

Wydawnictwo: Skrzat

Oprawa: miękka szyta

Format: 200 x 285 mm

Liczba stron: 8

Rok wydania: 2015

Cena: 3,12 zł


Moje maluchy odkąd pamiętam uwielbiały malować, rysować, kolorować i takie zabawy nigdy ich nie nudzą. Tak więc aby rozwijać w nich tę właśnie pasję podsuwam im najróżniejsze pomysły prac plastycznych, obserwując jednocześnie z jakim zapałem podchodzą do nowych wyzwań.
Zdecydowanie fajną zabawą okazały się dla nich malowanki wodne "Wyczaruj zwierzęta" oraz "Wyczaruj księżniczki". Książeczki nie są obszerne, niestety. Dzieci znajdą na ich grubych stronach zaledwie 8 prostych i stosunkowo dużych malowanek. Wystarczy zamoczyć pędzel w wodzie i już możemy zabierać się do dzieła.
Myślę, że jest to świetny pomysł na twórczą i rozwijającą zabawę dla dzieci, które uczą się dopiero malować pędzlem lub gdy chcemy np. uniknąć sprzątania rozlanych farbek. Wiadomo, że podczas malowania farbami nie trudno nabałaganić ;) Kartki są grube, więc wytrzymują dużą ilość wody bez większego problemu. Gorzej gdy to na obrazku pojawi się za dużo wody. Wtedy kolory zaczynają się lekko rozlewać, no ale maluchy nie zawsze wiedzą od razu jak bardzo zamoczyć pędzelek więc po kilku próbach wychodzi co całkiem fajnie.
Moje dzieci w niespełna godzinę uporały się ze wszystkimi malowankami. Szkoda, że nie ma ich więcej. Na pewno było to dla nich ciekawe doświadczenie, takie wodne czary – mary. Bez wątpienia sięgniemy po kolejne tego typu książeczki. Polecam ;)

W serii ukazały się również:


 

Brak komentarzy: