sobota, 23 maja 2015

"Smerfy hazardziści" Peyo

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Rysunki: Ludo Borecki

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2015

Format: 215 x 290 mm

Cena detaliczna: 19,99 zł

Sklep Egmont : 13,99 zł
Smerfy, czyli małe niebieskie ludziki, wspominam z ogromnym sentymentem z czasów dzieciństwa. Na ekranach TV gościły podczas wieczorynki i pamiętam, że zawsze pilnowałam aby jej nie przeoczyć ;) Ogromnie ucieszyła mnie więc wiadomość o pojawieniu się na rynku nowych komiksów z ich przygodami. Bez wahania sięgnęłam po jeden z nich i nie żałuję. Teraz i moje maluchy mogą je poznać i obdarzyć sympatią. 

Autorem komiksów o małych smerfach jest Pierre Culliford, znany jako Pejo (1928 – 1992). Był on belgijskim ilustratorem oraz autorem komiksów (Johan i Sójka). Postacie smerfów po raz pierwszy ukazały się na potrzeby zupełnie innego komiksu w 1958 roku i tak spodobały czytelnikom, że postanowił poświęcić im oddzielną serię. W ten oto sposób smerfy podbiły serca dzieci na całym świecie. Obecnie kontynuacji serii podjęli się następcy artysty, w tym również jego syn Thierry.

„Smerfy hazardziści” to komiks, na kartach którego wiele się dzieje. Najpierw smerfy w celu uzupełnienia zapasu przypraw wyruszają do osady ludzkiej. Tam są świadkami zakładów hazardowych i zupełnie zapominają o celu swej wyprawy. Pochłonięte zakładami wracają do wioski i tam wpadają w wir hazardu. Papa Smerf próbuje się temu sprzeciwiać ale sprawy komplikują się gdy cała wioska a nawet cały las stają w obliczu ogromnego zagrożenia. Czy maleńkie smerfy poradzą sobie z wielkimi problemami i co do tego wszystkiego ma Gargamel? Tego dowiecie sięgając po tę właśnie lekturę ale już dziś zdradzę, że oczywiście wszystko dobrze się skończy ;)
Książeczka, mimo iż nie często sięgamy po komiksy, bardzo zainteresowała moje maluchy, no ale jak tu nie kochać smerfów ;) Ilustracje są naprawdę udane, kolorowe i wesołe, właśnie takie jakie goszczą na ekranach TV. Dialogi natomiast krótkie, czytelne i zrozumiałe.
Przygodę ze smerfami zaliczamy więc do tych zdecydowanie udanych i myślę, że gdy tylko nadarzy się okazja sięgniemy wspólnie po kolejne tytuły do czego szczerze zachęcamy ;)
Brak komentarzy: