czwartek, 21 maja 2015

"Skarżypyta, Samochwała, Zosia Samosia i inni niesforni bohaterowie"

 Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: twarda

Format: 240 x 165 mm

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2012

Cena: 22,12 zł
Myślę, że wszyscy znają Zosię Samosię, Samochwałę, Dyzia Marzyciela czy Skarżypytę. To bez dwóch zdań klasyka polskiej poezji dziecięcej. Rymowanki o tych niezwykle charakternych osobowościach, ku radości nie tylko najmłodszych czytelników, zebrano w piękny zbiór wierszy pt. „Skarżypyta, Samochwała, Zosia Samosia i inni niesforni bohaterowie”.
Publikacja przykuła moją uwagę już samą ciekawą i zabawną oprawą, a w środku gwarantuję, że jest nie mniej interesująco. Cały zbiór liczy ponad trzydzieści utworów wierszowanych, których autorami są Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Ludwik Jerzy Kern i Maria Konopnicka. Tytuły natomiast jakie tu znajdziemy to same perełki literatury dziecięcej: Bambo, Dwa Michały, Śpioch, Leń, Kuma, Kłamczucha, Okulary…
Myślę, że każdy z czasów własnego dzieciństwa zachował w pamięci swoje ulubione utwory. Dzięki takiej lekturze i nasze maluchy mogą je poznać i pokochać.
Publikacja jest bogato ilustrowana. Autorem tych zabawnych a zarazem uroczych ilustracji jest Artur Gulewicz. Warto zwrócić też uwagę na dużych rozmiarów czcionkę co ułatwia czytanie młodszym czytelnikom.
Taka lektura stała się automatycznie perełką naszej domowej biblioteczki. Wierszyki są ponadczasowe i właściwie można je czytać bez przerwy. Maluchy mogą również wyciągnąć z nich wiele nauk. Zrozumieją jak powinni się zachowywać a jak postępować nie wolno.
Książeczka jest rewelacyjnym pomysłem na prezent. Na pewno ucieszy obdarowanego malca. Ja oceniam ją bardzo pozytywnie i na pewno regularnie będziemy do niej zaglądać. Nic tak nie cieszy jak piękna polska klasyka ;)
Brak komentarzy: