poniedziałek, 11 maja 2015

"Piesek / Konik / Krowa" Wiesław Drabik

Wydawnictwo: Skrzat

Oprawa: sztywnostronicowa
Format: 160 x 160 mm
Liczba stron: 8
Rok wydania: 2015
Cena: 3,12 złKsiążeczki kartonowe, jak pisałam całkiem niedawno, są bardzo różne. Dziś opowiem o serii autorstwa Wiesława Drabika „Bajki dla malucha” a dokładniej o tytułach "Piesek", "Konik", "Krowa". Pisarz, ku uciesze dzieci oraz ich rodziców, ma na swoim koncie już ponad sto pięćdziesiąt książek dla dzieci, które ukazują się od 1995 roku.
Na ich kartach prezentowanych dziś tytułów maluchy znajdą przesympatyczne króciutkie wierszyki przybliżające sylwetki każdego ze zwierzaków. Poza taką charakterystyką jest coś co szczególnie ucieszyło moje maluchy a mianowicie w tekście znajdują się również do odczytania i naśladowania odgłosy wspomnianych zwierząt. Takie elementy szczególnie zachęcają dzieci do mówienia/czytania stając się zaczątkiem wesołej zabawy. Rymowanki są w tym wypadku niedługie ale zabawne i melodyjne. Szybko wpadają w ucho i nie mogą się po prostu nie spodobać.
Książeczki same w sobie nie są duże, mają zaokrąglone rogi i co równie ważne duże kolorowe ilustracje, których autorką jest Agata Nowak. U nas takie właśnie lektury mają ostatnio duże powodzenie. Młodsza córka zagląda do nich właśnie w poszukiwaniu fajnych ilustracji, a te jak widzę przypadły jej do gustu, starsza natomiast próbuje swoich sił w czytaniu. A, że tekstu jest niewiele a czcionka stosunkowo duża sprawdzają się i na tej płaszczyźnie.
Myślę, że z czystym sercem możemy polecić wszystkim małym czytelnikom cała tę uroczą serię. Na pewno nie można się przy niej nudzić ;)
1 komentarz:

Katarzyna O pisze...

Świetne pozycje dla najmłodszych. :)