wtorek, 19 maja 2015

"Moje podróże" Liliana Fabsińska

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: twarda

 Format: 185 x 140 mm

Cena: 19,19 zł


Książeczki dla najmłodszych potrafią zaskoczyć i to nie tylko dzieciaczki. Miłą niespodzianką okazała się dla nas ostatnio lektura pt. „Moje podróże”, do której dołączona jest urocza lokomotywa z wagonikiem.
Książeczka składa się w harmonijkę, po rozłożeniu której naszym oczom ukazują się tory kolejowe. Pierwsza trasa pociągu przebiega przez Europę dzięki czemu mały podróżnik wyruszając z Polski odwiedza takie państwa jak Niemcy, Czechy, Austrię, Szwajcarię, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Przy każdym z państw widnieje jego flaga oraz charakterystyczny obiekt, który kojarzy się właśnie z nim. Druga trasa, na odwrocie książeczki, jest podobna z tym, że tutaj autorka wskazuje na konkretne miasta dodając przy tym kilka ciekawostek z nimi związanych. W ten sposób rozpoczynając podróż od Warszawy odwiedzamy kolejno Berlin, Pragę, Wiedeń, Berno, Paryż, Madryt, kończąc zwiedzanie na  Lizbonie. Informacje na temat każdego z miast podane są w formie krótkich, melodyjnych rymowanek przez co naprawdę szybko zapadają w pamięci.
Jeśli chodzi o lokomotywę z wagonikiem to jest ona bardzo kolorowa i solidna. Dzięki gumowym kółeczkom świetnie porusza się zarówno po śliskiej książeczce jak i innych powierzchniach. Zabawka posiada wszelkie konieczne atesty i została dopuszczona do użytku przez dzieci od 1. roku życia. Dla mnie rewelacja ;)
Dzięki takiej lekturze dzieci zwiedzają świat nie wychodząc z domu. Uczą się, że jest on ogromny ale i piękny, i że są miejsca zupełnie inne niż te, w których mieszkamy. Dzieje się tak również za sprawą wielobarwnych i sympatycznych ilustracji, które dominują na grubych kartonowych kartach zachęcając maluchy na nauki i zabawy.
Publikacja jest porządnie wykonana i aż szkoda, że trasa pociągu nie jest dłuższa. Mimo to oceniam ja bardzo wysoko. Maluchy na pewno wiele skorzystają sięgając po tę właśnie lekturę dlatego gorąco zachęcam do zwrócenia na nią uwagi ;)
 

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Przydatna literatura dla dzieci by mogły się uczyć
http://agnesczytaipisze.blogspot.co.uk/2015/04/ukryte-skarby.html