środa, 6 maja 2015

"Mój biblijny skarb" Karin T. Juhl

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2015

Format: 155 x 155 mm

Liczba stron: 40

Cena: 21 zł
W maju, gdy zbliża się Pierwsza Komunia Święta, na rynku pojawiają się najróżniejsze wydania Biblii dla dzieci. Ja tym razem też opowiem o takiej publikacji jednakże skierowanej do dzieci młodszych, kilkulatków, które przecież równie chętnie wsłuchują się w opowieści biblijne. Oczywiście nie są one w stanie usiedzieć w skupieniu dłuższą chwilę dlatego idealnie sprawdzi się u nich „Mój biblijny skarb”.
Książeczka przykuwa uwagę piękną, połyskującą i solidną oprawą z poręcznym uchwytem. W efekcie całość przypomina kolorową walizeczkę, którą można wszędzie zabrać. W środku natomiast jest równie interesująco. Dla mnie atutem są grube kartonowe karty pełne kolorów i prostych aczkolwiek bardzo sympatycznych ilustracji. Odzwierciedlają one niezbyt długi jednakże jakże wartościowy i pouczający tekst.
W lekturze znalazłam 20 historii zaczerpniętych ze Starego i Nowego Testamentu a wśród nich te najbardziej popularne, ułożone w porządku chronologicznym, jak Adam i Ewa, Noe i arka, Mojżesz wyprowadza ludzi z Egiptu, Dawid i Goliat, Jonasz i wielka ryba, Jezus rodzi się w Betlejem, Jezus chodzi po wodzie, Jezus wjeżdża do Jerozolimy …
Każda z opowieści to zaledwie kilka zdań ale nawet to rozbudza w małym dziecku chęć poznawania Boga. Publikacja przepięknie uczy maluchy fundamentalnych zasad moralnych a każda z historii jest wyjątkowa i niesamowita. Książeczka z powodzeniem może stać się ulubioną czytanką nie tylko do poduszki i tak właśnie stało się u nas. Polecam ;)

 

Brak komentarzy: