wtorek, 5 maja 2015

Miesięcznik edukacyjny dla najmłodszych "Iskierka i przyjaciele"Lubicie czasopisma dla dzieci? Ja od jakiegoś czasu, tzn. od kiedy moje maluchy zaczęły się nimi interesować przejrzałam kilka. Póki co dziewczynki nie mają swojego ulubionego więc kupujemy różne tytuły zwracając raczej uwagę na to co się w  nich znajduje i czy ogólnie ich treść nam odpowiada. Od niedawna na rynku pojawił się nowy edukacyjny miesięcznik dla dzieci pt. „Iskierka i przyjaciele”. Jest to czasopismo skierowane zarówno do chłopców jak i dziewczynek w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym gdyż w bardzo przystępny sposób porusza różnorodne, ciekawe tematy. Wiedzę tę przekazuje dzieciom sympatyczny smok Iskierka wraz ze swoimi przyjaciółmi a w takim towarzystwie nudzić się nie można, o czym przekonałam się razem z dziećmi.
   

Wydawca: MD

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 18

Wydawnictwo: MD


cena: 5,90 złNr 2 miesięcznika „Iskierka i przyjaciele” wprowadzi maluchy w okres karnawału, przypominając jednocześnie o zbliżającym się  Dniu Babci i Dziadka. Dzieci znajdą w nim piękną laurkę, wierszyki, bajkę „Zima w Bajkowym Lesie”, maskę idealną na bal maskowy, poznają zwierzęta zapadające w hibernację na okres zimy i pobawią się przy licznych zadaniach, które tutaj na nie czekają.


Wydawnictwo: MD


cena: 6,99 złNr 3 czasopisma „Iskierka i przyjaciele” to gratka dla miłośników dinozaurów oraz kotów wszelakich gatunków. Oprócz tego lektura wprowadzi najmłodszych w tajniki obchodzonego akurat święta a mam tu na myśli oczywiście Walentynki. Poza tym dzieci znajdą w tym numerze wierszyk, bajkę „Wielka próba”, kilka ciekawostek odnośnie narciarstwa oraz naszych pięknych polskich gór, Tłustego Czwartku i fajne zadanka dzięki którym miło spędzą wolny czas.


Wydawnictwo: MDcena: 6,99 zł


Nr 4 pisma „Iskierka i przyjaciele” ukazał się jako ostatni na początku kwietnia. Tutaj na dzieci czeka kolejna dawka ciekawych informacji i edukacyjnych zabaw. Ten numer poświęcony jest wiośnie, Świętom Wielkanocnym, zwierzakom zamieszkującym morskie głębiny, teatrowi oraz koniom, kucykom i rumakom. Tradycyjnie na młodego czytelnika czeka tutaj wierszyk oraz opowiadanie pt. „Dar Królowej Mórz” i oczywiście zadania do rozwiązania.


W każdym z numerów maluchy znajdą kolorowe naklejki nawiązujące do ich treści oraz ciekawe konkursy z fajnymi nagrodami, czyli atrakcji ciąg dalszy.
Nam ogólnie miesięcznik "Iskierka i przyjaciele" bardzo się spodobał. Szata graficzna gazetki cieszy oko, jest kolorowa i przejrzysta, ciekawy tekst bawi i uczy a zadania wciągają i nie pozwalają się nudzić. Polecam :)

Miesięcznik znajdziecie w wybranych salonach Kolportera, Ruchu, Empiku.1 komentarz:

Katarzyna O pisze...

Z pewnością kiedy Oli podrośnie będziemy kupować podobne czasopisma. :)