sobota, 30 maja 2015

"LENA- Kłopoty ze zwierzakami" / "LENA- Wieczór z opiekunką" Joly Fanny, Rosner Capdevila

Wydawnictwo: Debit

Oprawa: miękka

Format: 148 x 210 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2015

Cena: 10,90 zł
Maluchy lubią czuć się potrzebne, są opiekuńcze i pomysłowe, i postrzegają świat zupełnie inaczej jak ich rodzice.  Taka właśnie jest tytułowa bohaterka książeczek tworzących małą serię pt. "LENA - Kłopoty ze zwierzakami" oraz "LENA - Wieczór z opiekunką".

Lena to pięcioletnia rezolutna dziewczynka, która mieszka razem z młodszym braciszkiem i rodzicami. W pierwszej z książeczek młodzi czytelnicy poznają zwierzaka Leny, którym jest mała myszka Fryszka. Kubuś, jej braciszek, opiekuje się nią zdecydowanie zbyt nachalnie. Lena postanawia kupić mu rybkę, ale czy to rozwiąże problem. Jak to w końcu jest z tymi zwierzakami, są z nimi tylko kłopoty czy może to sama frajda dla dzieci? A może jedno i drugie? Zajrzyjcie do lektury i przekonajcie się jak skończyła się ta historia.

Druga z książeczek porusza klasyczny problem jakim jest opiekunka. W sumie gdy dziecko zostaje pod opieką nowej niani zawsze wiąże się to z niepewnością i strachem. Tak właśnie czuje się Lena. Jest oburzona, że rodzice w ogóle wpadli na pomysł by wyjść i zostawić dzieci pod opieką opiekunki. Lektura oczywiście kończy się dobrze a opiekunka… No cóż, przekonajcie się sami ;)

Książeczki, mimo iż tak małe i niepozorne, poruszają ważne dla dzieci tematy. Dzięki Lenie i jej bądź co bądź zabawnym pomysłom czyta się je bardzo przyjemnie. Nie znajdziemy tu co prawda fantazyjnych baśniowych stworów ale i tak uważam, że książeczki są ciekawe i warto przeczytać je dzieciom. Takie przyziemne historie, których bohaterami są zwyczajne dzieci skłaniają nasze maluchy do wnikliwszej analizy treści i rozmowy na dane tematy. W końcu starsze rodzeństwo może z powodzeniem pomagać rodzicom w opiece nad młodszym i co najważniejsze może wiele je nauczyć, czuć się przy tym ważnym i potrzebnym, co myślę lubią wszystkie dzieci.
Uwagę zwraca ciekawa szata graficzna, bardzo kolorowa i taka dziecinna. Ilustracje są duże, zabawne i takie urocze. Duża czcionka ułatwia natomiast czytanie dzieciom, które dopiero się tego uczą.
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po obie te książeczki ;)

W serii również:
 
Brak komentarzy: