poniedziałek, 18 maja 2015

"KUCHNIA POLSKA. Potrawy z grilla" Ewa Aszkiewicz

Wydawnictwo: Publicat

Oprawa: twarda

Liczba stron: 112

Rok wydania: 2008

Format: 290 x 205 mm

Cena: 18,42 zł
Sezon grillowy rozpoczął się na dobre. Pomyślałam, że warto w związku z tym wzbogacić swoją wiedzę na temat ciekawych przepisów. Sięgnęłam po książkę cenionej autorki książek kulinarnych, królowej polskiej kuchni – Ewy Aszkiewicz pt. „Kuchnia polska. Potrawy z grilla” by poszukać w niej inspiracji i nauczyć się czegoś nowego. Był to trafiony wybór i dlatego dziś kilka słów o książce.
Publikacja jest obszernym zbiorem przepisów posegregowanych tematycznie: Potrawy z owoców i warzyw, Potrawy z ryb, Potrawy z wędlin, Potrawy z mięs. Usatysfakcjonowała mnie taka różnorodność gdyż jest tu właściwie wszystko. Imponuje też ilość przepisów (prawie 80). Do ich realizacji w większości należy użyć składników ogólnodostępnych i popularnych na naszym polskim rynku a to z kolei jest bardzo ważnym argumentem, który w moim przypadku decyduje w dużej mierze o przydatności lektury.
Każdy z działów rozpoczyna krótkie aczkolwiek interesujące wprowadzenie. Na jednej stronie znajduje się jeden przepis a każdemu z nich towarzyszy szereg informacji takich jak: liczba porcji, czas przygotowania, stopień trudności, kaloryczność, koszt, lista składników, zrozumiały sposób wykonania oraz co równie ważne fotografia potrawy w kolorze. Jeśli chodzi natomiast o same przepisy to są one bardzo różne od tych prostych i szybkich w przygotowaniu do tych bardziej wyszukanych i wymagających większych nakładów pracy i czasu. Na końcu zaś tuż po alfabetycznym indeksie potraw znalazłam miejsce na własne notatki i przepisy.
Ja swoją przygodę z lekturą rozpoczęłam od przygotowania takich specjałów jak leszcz po kardynalsku oraz nadziewane ziemniaki. Obie te potrawy wyszły rewelacyjnie i na pewno jeszcze nie raz zagoszczą na naszym stole. Na pewno wypróbuję jeszcze inne przepisy bo nie tylko te wzbudziły moją ciekawość.
Myślę, że publikacja jest świetną pozycją dla wszystkich miłośników grilla, którzy pragną uatrakcyjnić grillową rutynę i spróbować nowych smaków. Ja polecam i zachęcam do sięgnięcia po tę właśnie książkę ;)


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Taki opis książki kucharskiej ma duże znaczenie czytelność i zdjęcia.
http://agnesczytaipisze.blogspot.co.uk/2014/01/utracona-wolnosc.html