środa, 27 maja 2015

"Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu" Hallie Marshall

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 190 x 190 mm

Liczba stron: 208

Rok wydania: 2015

Cena detaliczna: 29,99 zł

Sklep Egmont: 17,99 złKubuś Puchatek to miś, którego przedstawiać nie trzeba. Uwielbiam wręcz bajki z jego udziałem, kochają je również moje dzieci, dlatego z uśmiechem na twarzach sięgnęliśmy po najnowszą publikację pt. „Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu”.
Książeczka jest dość gruba a na jej kartach najmłodsi znajdą 10 historyjek obrazujących najróżniejsze przygody mieszkańców Stumilowego Lasu. W końcu oprócz Kubusia Puchatka mieszkają w nim również jego przyjaciele Tygrysek, Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca ze swym Maleństwem, Kłapouchy, Pan Sowa i oczywiście Krzyś. Historyjki nie są długie, ich przeczytanie zajmuje kilka minut a sam tekst ciepły i ciekawy (co zawdzięczamy Wandzie Chotomskiej – autorce przekładu ;)) Posłużyła się ona barwnym aczkolwiek przystępnym dla maluchów językiem.
Bajki często przeplatane są melodyjnymi rymowankami, piosenkami, dzięki którym całość wydaje się być jeszcze bardziej atrakcyjna dla dzieci. Ponadto co jakiś czas u dołu strony można znaleźć zdania opatrzone gwiazdkami, które są swoistymi lekcjami dla młodych czytelników, np.:

„Każdy tygrys chwali swój ogon,
myśli, że tygrysy wszystko robić mogą”

 „Czy ma się rozum mały, czy duży,
Czy nie ma się go, przypadkiem,
Życie jest piękne, gdy jesteś sobą,
Na przykład Misiem Puchatkiem”

Na koniec muszę koniecznie wspomnieć i pochwalić przepiękne ilustracje, które dominują na kartach lektury. W połączeniu z fantastycznymi bajkami tworzą piękną książeczkę dla dzieci, przy której każdy maluch będzie się dobrze bawić. W końcu w Stumilowym Lesie czeka cała masa przygód i niezwykli bohaterowie, z którymi nie można się nudzić. Tam nawet zwykły dzień staje nie niezwykły a to wszystko za sprawą wyobraźni i fantastycznego klimatu jaki w nim panuje. Gorąco zachęcam do lektury ;)

W serii ukazały się również:Brak komentarzy: